Onet jak Allegro - też uruchamia serwis zakupowy. Ma szansę?

Onet jak Allegro - też uruchamia serwis zakupowy. Ma szansę?

Michał Michał Wilmowski
24.02.2011 10:08

Na stronie głównej Onetu można było znaleźć odnośnik do kolejnego serwisu zakupów grupowych. Serwisu, który na razie nie wygląda, jakby miał szanse w walce z gigantami.

Na stronie głównej Onetu można było znaleźć odnośnik do kolejnego serwisu zakupów grupowych. Serwisu, który na razie nie wygląda, jakby miał szanse w walce z gigantami.

We wtorek ruszył nie tylko Citeam.pl, serwis zakupów grupowych Allegro, ale też Zumideale.sklepy.pl, podobny serwis Onetu. O tym wydarzeniu, które raczej w dziejach świata się nie zapisze złotymi zgłoskami, doniosła "Gazeta Wyborcza".

Bardzo mi się oczywiście podoba, że powstał nowy serwis, bo konkurencja zawsze jest dobra dla klienta. Tyle tylko że dziś jest środa, a Zumideale najwyraźniej śpi.

Oferują nam jedynie chwilowo niedostępne, bo wyprzedane, zabiegi kosmetyczne: fotodepilacja bikini i fotodepilacja bikini głębokie. Nowych rabatów na razie brak.

Nie wiadomo, jakie właściwie ma Onet zamiary na rynku serwisów zakupów grupowych, bo żadnych informacji o Zumideale.sklepy.pl nie podaje.

Można się tylko domyślać, że jest to jakaś niezbyt udana wersja testowa - próba wykorzystania potencjału Zumi.pl.

Z taką ofertą, jaką widać tam na razie, ciężko będzie Onetowi cokolwiek zdziałać. Zakupy grupowe nie są specjalnie rozwinięte w Polsce (z takich usług korzystało do tej pory 3,2 mln Polaków; aż 71% internautów nie potrafi wymienić żadnego serwisu tego typu), ale rynek ten ma już swoje gwiazdy.

2,6 mln polskich internautów zna amerykańskiego Groupona, który ma oferty z 50 miast. Drugi jest obecny w 20 miastach polski serwis Gruper. O trzecią pozycję może na razie spokojnie powalczyć grupa Allegro, która ma 12,5 mln użytkowników i serwis zakupów grupowych oferujący deale w sześciu miastach.

Onet, który swoje nieoferujące niczego poza Warszawą "cudo" już reklamował na stronie głównej, można tylko zapytać: z czym do ludzi?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)