Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 nareszcie w wersji stabilnej

Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 nareszcie w wersji stabilnej16.03.2010 16:52
Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 nareszcie w wersji stabilnej
Gniewomir Świechowski

Od pewnego czasu zamiast wbudowanej w HTC Hero przeglądarki testowałem Operę Mini 5 w wersji beta. Teraz czas na wersję stabilną Prawdopodobnie Najlepszej Przeglądarki Dla Telefonów.

Od pewnego czasu zamiast wbudowanej w HTC Hero przeglądarki testowałem Operę Mini 5 w wersji beta. Teraz czas na wersję stabilną Prawdopodobnie Najlepszej Przeglądarki Dla Telefonów.

Na wszystkich telefonach jakich używałem do przeglądania sieci (Nokia 6288, SE C702, a teraz HTC Hero) prędzej czy później przeglądarka doprowadzała mnie do ciężkiej cholery. Wreszcie zestresowany zainstalowałem Operę, która zdecydowanie nie jest moim faworytem na desktopie/laptopie, ale bije na głowę wszystkie znane mi mobilne przeglądarki.

Teraz gdy Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 wyszła z fazy beta, odstraszającej często normalnych użytkowników, wszystkim sugeruję przesiadkę. Sam na stabilną muszę poczekać, gdyż wersja dla Androida i Windows Mobile wciąż jest poprawiana. Krótką demonstrację możliwości nowej wersji możecie obejrzeć dzięki uprzejmości CNET:

Sam na HTC Hero przekonałem się, że nowy interfejs sprawdza się perfekcyjnie a technologia kompresji pobieranych danych przyspiesza znacznie korzystnie z sieci, więc beta wygrała ze stabilną przeglądarką Hero. Dlaczego?

  • photo position=\inside\87461/photoEkran szybkiego wybierania - 9 miniaturek stron które wybierzemy ułatwia życie, gdy tak jak ja lubicie sprawdzić rozkład PKP/MPK/ZTM w sieci, zerknąć do banku, albo na TechCrunch (choć tu lepiej sprawdza się aplikacja dla Androida - Tech Time. Obok macie QR Code).
  • Kompresja danych - jak we wcześniejszych wersjach, cały ruch jest przekierowywany przez serwery Opery, które przed wysłaniem danych do telefonu kompresują go zmniejszając ilość zużywanego transferu i przyspieszając ładowanie stron.
  • Wygodna obsługa okien - jedno dwa kliknięcia dzielą cię od wygodnej i przejrzystej listy zakładek.
  • Pasek wyszukiwarki - jedno kliknięcie przenosi cię do wyszukiwarki Google.
  • Prędkość - Opera Mini nie zwalnia, nie wiesza się, nie robi lagów.
  • Kopiuj/Wklej - oferuje wygodne korzystanie z mechanizmu kopiuj/wklej. Co jak sądzę nie jest regułą, bo po doświadczeniach natywną przeglądarką Nokii N97 chciałem skakać w trepach po telefonie.

Jak na razie nie znalazłem powodu dla którego mógłbym się do najnowszego dziecka Opery przyczepić.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)