Opera Mini dla Androida

Opera Mini dla Androida15.04.2008 16:00
Paweł Cebula

Programiści Opery jak widać trzymają rękę na pulsie i dobrze wykorzystali listopadowe opublikowanie SDK dla Androida. Na samą platformę od Google przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale bardziej niż pewne jest to, że użytkownicy urządzeń opartych na Androidzie będą mogli korzystać z Opery.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dostarczyć światu naszej publicznej mobilnej przeglądarki - powiedział Jon von Tetzchner, CEO Opery. Opera Mini umożliwi użytkownikom Androida dostęp do wszystkich, ulubionych stron internetowych dzięki popularnym, znanym już wcześniej funkcjom.

Chris Miles - pracownik zespołu Opery Mini - poinformował, że aplikacja ta nie będzie tworzona od nowa z myślą o Androidzie. Przeglądarka zostanie oparta o rozwiązania znane użytkownikom Opery z Windows Mobile (z jednej strony daje to pewność zastosowania sprawdzonych schematów, z drugiej istnieje ryzyko powtórzenia tych samych błędów).

Jeśli ktoś chciałby zabrać nową Androidową Operę Mini na jazdę próbną, wystarczy ściągnąć SDK oraz specjalną wersję Opery Mini.

za/fot.: slashphone.com, engadgetmobile.com, komórkomania.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)