Opera Mobile 9 nadchodzi

Opera Mobile 9 nadchodzi14.12.2007 12:00
Paweł Cebula

Coraz więcej i głośniej zaczyna się mówić o nowej Operze Mobile 9. O ile przeglądarka Opera w przypadku "desktopów" radzi sobie raczej średnio (patrząc na bezpieczeństwo, rozwiązania, funkcjonalność), to na urządzeniach mobilnych radzi sobie naprawdę świetnie. Opera Mini 4, która wprowadziła bardzo wiele nowych funkcji (jak zoom, wyświetlanie stron w trybie horyzontalnym, renderowanie witryn w sposób identyczny jak na normalnym komputerze) cieszy się dużym uznaniem - ściągnięto ją dotychczas ponad 1 000 000 razy.

Opera zawarła porozumienia z różnymi operatorami (np. z "Erą"), na mocy których z niektórymi urządzeniami dostarczana jest przeglądarka ze stajni "Opera Software".

Najnowsza wersja Opery Mobile (przeznaczonej na smartfone'y) oznaczona będzie numerem "9" i podobnie jak Mini wprowadzi kilka zupełnie nowych i nieznanych funkcji. Opera Mobile 9, której premiera przewidywana jest na pierwszy kwartał nadchodzącego roku, będzie dostępna w większości urządzeń z zainstalowanym systemem Windows Mobile, ale nie tylko bo telefony z systemem Symbian również będa posiadały preinstalowaną Opere Mobile 9.

Nowością będzie z pewnością obsługa widgetów, które w pewien sposób rozszerzą funkcjonalność przeglądarki. Poza tym, stanie się ona bardziej przystosowana do aktualnie panujących trendów (web 2.0), które wymagają obsługi np. Javy.

Źródło: OperaWatch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)