Opera – przyczepa campingowa w wersji luksusowej

Opera – przyczepa campingowa w wersji luksusowej31.01.2010 16:00
Opera – przyczepa campingowa w wersji luksusowej
Sabina Stodolak

Niedawno pisałam o glampingu – luksusowej wersji spędzania wakacji pod namiotem i na łonie natury. Poza namiotami, glamping można też uprawiać w domkach letniskowych, camperach lub przyczepach campingowych. Tyle, że nie mogą to być oczywiście zwykłe przyczepy, lecz ich wersje luksusowe – na przykład taka, jak projekt Opera stworzony przez belgijskiego projektanta Axela Enthovena.

Niedawno pisałam o glampingu – luksusowej wersji spędzania wakacji pod namiotem i na łonie natury. Poza namiotami, glamping można też uprawiać w domkach letniskowych, camperach lub przyczepach campingowych. Tyle, że nie mogą to być oczywiście zwykłe przyczepy, lecz ich wersje luksusowe – na przykład taka, jak projekt Opera stworzony przez belgijskiego projektanta *Axela Enthovena.

Opera to nowoczesna, luksusowo wyposażona przyczepa, która wygląda mocno futurystycznie. Nie jest to ogromna przestrzeń  - przeznaczona zaledwie dla dwóch podróżników, ale za to z Operą można jeździć zimą (ma wbudowane ogrzewanie kabiny) a z luksusowego wyposażenia warto wymienić specjalną szafkę na wino, barek espresso czy mobilny hub umożliwiający łączność i pracę.

Przypięta do pojazdu przyczepa wygląda prawie całkowicie zwyczajnie, ale po rozłożeniu fantazyjnego zadaszenia zmienia się w dość dziwaczny twór, który na polu campingowym będzie niewątpliwie prezentował się dość niecodziennie. Na razie Opera to jedynie prototyp, który został zaprezentowany na targach Design at Work w Belgii. Czy wejdzie do sprzedaży? Jeszcze nie wiadomo, choć przypuszczalnie, cena za tą luksusową przyczepę będzie wynosiła więcej niż cena campera. Dla mnie zaś, camper to jednak większy luksus i wygoda.

Źródło: coolbuzz.org

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)