Opera w sprzęcie Sony

Opera w sprzęcie Sony25.01.2011 08:23
Opera w sprzęcie Sony
Szymon Adamus

Otwarte przeglądarki internetowe w telewizorach zaczynają pojawiać się w coraz większej liczbie modeli. Niedługo dołączą do nich produkty Sony.

Otwarte przeglądarki internetowe w telewizorach zaczynają pojawiać się w coraz większej liczbie modeli. Niedługo dołączą do nich produkty Sony.

Póki co nie ma jeszcze zbyt wielu konkretów dotyczących praktycznych możliwości przeglądarki internetowej, ale to już pewne: Opera pojawi się w sprzęcie Sony. Przeglądarka znajdzie się na początku w 22 telewizorach z możliwościami sieciowymi. Mówi się też o odtwarzaczach Blu-ray. Ma być wsparcie dla widgetów sieciowych i HTML5, Flasha na początku raczej nie będzie.

[cytat]Sieć, jaką znamy, zmienia się i jesteśmy zdeterminowani, by udostępniać ją z różnorodnych urządzeń - powiedział Christen Krogh z Opera Software.[/cytat]

Hands-on With Sony BRAVIA Internet Browser

Zastanawiające w tym wszystkim jest jednak co innego. Co stanie się z Google TV? Nowa, interaktywna platforma Google ma opóźnienie i masę błędów, ale Sony było jednym z pierwszych producentów sprzętu elektronicznego, który zaoferował wsparcie dla Google TV w swoich urządzeniach. Czyżby współpraca dwóch dużych firm nie szła tak, jak założył japoński producent?

Źródło: Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)