Opracowano domowy test płodności - dla panów

Opracowano domowy test płodności - dla panów16.02.2010 23:13
Opracowano domowy test płodności - dla panów
Katarzyna Kieś

Nanotechnolodzy opracowali test płodności przeznaczony dla mężczyzn. Już w niedługim czasie panowie będą mogli w domowym zaciszu określić ilość plemników w swoim nasieniu.

Nanotechnolodzy opracowali test płodności przeznaczony dla mężczyzn. Już w niedługim czasie panowie będą mogli w domowym zaciszu określić ilość plemników w swoim nasieniu.

Ta wiadomość jest o tyle istotna, że nie tylko niesie nadzieję parom, które do tej pory bezskutecznie starały sie o potomka, ale rownież dlatego, że męskiej części populacji odpadnie jeden przynajmniej stres: dostarczania nasienia do analizy bezpośrednio w ośrodku badań.

Test płodności opracowali naukowcy z MESA Instytutu Nanotechnologii na Uniwesytecie w Twente * * w Holandii. Umożliwia on określenie - w niekłopotliwy i szybki sposób - ilości plemników w nasieniu. Wprawdzie wynik testu na pewno jest obarczony pewnym błędem (istnieje ryzyko, że może pokazać wartość zaniżoną; ale możliwe jest też wskazanie bardziej optymistyczne niżeli wskazywałaby na to rzeczywistość), jednak wyniki pomimo wszystko mają być orientacyjnie miarodajne.

Naukowcy zdają sobie sprawę, że o płodności przesądza nie tylko ilość nasienia, ale również jego jakość i żywotność samych plemników. Z tego powodu twórcy patentu zastanawiają się, czy będzie możliwe wytworzenie testu do użytku domowego, dzięki któremu da się szybko określić również pozostałe dwa parametry jakości nasienia.

Na razie w domowych pieleszach możliwe jest określenie jedynie ilości plemników - ale to i tak świetna wiadomość dla potencjalnych użytkowników testu: chociaż raz przygotowanie do badania medycznego będzie sprawiało prawdziwą przyjemność;-).

Źródło: News Medical

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)