Orange nabija rachunki połączeniami z Siecią? Tym razem to wina klienta

Orange nabija rachunki połączeniami z Siecią? Tym razem to wina klienta
21.01.2011 12:33
Rozmowa (Fot. Flickr/@boetter/Lic. CC by)
Rozmowa (Fot. Flickr/@boetter/Lic. CC by)
Wojtek Wowra
Wojtek Wowra

Jeden z klientów Orange opisał swoje problemy z pomarańczowym operatorem. Firma wystawiła mu rekordowy rachunek za połączenia z Internetem. Najwyraźniej miała jednak do tego prawo.

Jeden z klientów Orange opisał swoje problemy z pomarańczowym operatorem. Firma wystawiła mu rekordowy rachunek za połączenia z Internetem. Najwyraźniej miała jednak do tego prawo.

Użytkownik Wykopu (i właściciel telefonu komórkowego z systemem operacyjnym Android) otrzymał rachunek na ponad 500 zł. Kwota ta dotyczyła transmisji danych z i do Sieci.

Problem polegał na tym, że internauta, dysponując służbową komórką, wyłączył dostęp do Internetu w ustawieniach prywatnego aparatu. Miał wykupiony jedynie pakiet 100 MB na czarną godzinę.

Klient Orange napisał:

Stąd właśnie moje mega zdziwienie na otrzymany rachunek. Po zassaniu z Orange.pl rachunku szczegółowego widzę np. połączenie ok. 6.50 rano w sobotę opiewające na kilkaset MB transmisji danych. Powtórzę, że nie ma szans, żeby Telefon coś sam zassał bo ma wyłączony Internet.

Złożona przez użytkownika reklamacja została odrzucona. Orange zaproponował jedynie 100-złotowy rabat na zakupy. Stwierdził, że kwestionowane połączenia na pewno wykonano z tego konkretnego aparatu.

Problem został rozwiązany przez innego użytkownika Wykopu. Okazało się, że winne są najprawdopodobniej aktualizacje systemu operacyjnego, których nie można zablokować:

Skoro masz LG Swifta, to jest wyjaśnienie twojej sprawy. W tym modelu możesz oczywiście wyłączyć z poziomu telefonu łączenie się z netem, ALE nie dotyczy to aktualizacji Androida, której wyłączyć się nie da.

Wygląda więc na to, że wysoki rachunek był skutkiem nieznajomości specyfikacji telefonu, a wina leży po stronie klienta. Mógł on uniknąć wydatku ręcznie kasując ustawienia połączenia sieciowego. Nie zrobił jednak tego.

Cała sytuacja udowadnia, jak bardzo trzeba być ostrożnym inwestując w nowoczesne smartfony. Brak doświadczenia z tego typu aparatami może być przyczyną wielu problemów - nie tylko z wysokimi rachunkami.

Źródło: Wykop.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)