Orba – wielofunkcyjny instrument muzyczny mieszczący się w dłoni

Orba – wielofunkcyjny instrument muzyczny mieszczący się w dłoni

Urządzenie do tworzenia muzyki
Urządzenie do tworzenia muzyki
Źródło zdjęć: © Orba/Artiphon
Karolina Modzelewska
02.01.2020 13:39, aktualizacja: 15.01.2022 16:44

Urządzenie, które jest jednocześnie przenośnym syntezatorem, kontrolerem MIDI i instrumentem muzycznym. Dzięki niemu w kilka sekund można stworzyć własny utwór. Niewielkie i stylowe urządzenie już wkrótce trafi na rynek.

Orba opisuje swój produkt, jako nowy i przyjemny sposób tworzenia muzyki w dowolnym miejscu. Dostępny nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie grali na żadnym instrumencie. Jego projektanci inspirowali się różnymi przedmiotami muzycznymi: grzechotkami, bębnami, dzwonkami i kalimbami.

Nowoczesność i prosty design

Minimalistyczny design Orby przypomina połączenie kontrolera gier z futurystycznym pilotem od telewizora. Urządzenie jest wrażliwe nawet na bardzo delikatny dotyk, który przekształca w dźwięk.

Orba pozwala grać wybraną część utworu. Łatwo przełącza się między partiami perkusyjnymi, basowymi czy akordowymi. Następnie porządkuje je w sposób warstwowy i wykorzystuje wbudowany looper do tworzenia piosenek.

Meet the Artiphon Orba – A Musical Instrument Designed for Your Hands

Małe urządzenie naszpikowane technologią

Projektanci Orby "zmieścili" w urządzeniu wiele technologii. Mowa tutaj m.in. o akcelerometrze i żyroskopie, diodach LED czy haptycznym silniku. Orba posiada również osiem dotykowych padów, środkowy przycisk menu, wbudowany syntezator i głośnik i wbudowany Bluetooth.

Urządzenie trafi do sprzedaży w kwietniu 2020 roku, a jego twórcy zapewniają, że zapewni doskonałą rozrywkę i wiele możliwości tworzenia własnych utworów muzycznych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)