Orlen Paczka pojawi się we wrześniu. Spółka wchodzi na nowy rynek

Orlen Paczka pojawi się we wrześniu. Spółka wchodzi na nowy rynek07.04.2021 20:42
Orlen Paczka pojawi się we wrześniu. Spółka wchodzi na nowy rynek

Znany pomysł, później logo i zastrzeganie marki w Urzędzie Patentowym. Tak Orlen chce wejść na rynek przesyłek. Na dodatek planuje oprzeć swoją usługę o współpracę z Pocztą Polską.

Idea paczkomatów stała się nam wszystkim lepiej znana dzięki firmie InPost oraz rozwojowi pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Ta forma odbierania zamówionych produktów jest wygodna, bo nie trzeba czekać na kuriera czy też narażać się na przypadkowy kontakt z inną osobą.

Pomysł ostatnio podłapała firma Orlen, rejestrując znak Orlen w Ruchu oraz występując o zarejestrowanie nazwy Orlen Paczka. Usługa ma być praktycznie tym samym, co już znamy – nadawanie, przechowywanie, przesyłanie, transport, pakowanie paczek i dostarczanie ich do specjalnych urządzeń. Oprócz tego Orlen Paczka pozwoli korzystać z kurierów.

381605516444771228

Przedłużona umowa e-commerce z Pocztą Polską ma dać klientom większa wolność wyboru. Według założeń będą mogli oni odbierać swoje paczki nie tylko na stacjach paliw, ale również w kioskach Ruchu oraz bezobsługowych paczkomatach. Te ostatnie początkowo będą stawiane przy nowych sklepach Ruchu i stacjach benzynowych.

To dość ciekawy ruch, który wpisuje się w pozapaliwową strategię rozwoju Orlenu. W przeciągu najbliższych 9 lat firma zamierza wprowadzić na rynek lokale gastronomiczno-sklepowe pod szyldem Ruch poza stacjami paliw, jak też rozszerzyć ofertę e-commerce. Dla przypomnienia – jednym z działań spoza natywnej branży Orlenu było wykupienie Polska Press, o czym media oficjalnie informowały na początku marca 2021 roku.

Nowa usługa Orlen Paczka ma rozpocząć swoje działanie w trzecim kwartale 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)