Oscary 2009: zobacz zwycięski film animowany (oraz pozostałe)

Oscary 2009: zobacz zwycięski film animowany (oraz pozostałe)

Oscary 2009: zobacz zwycięski film animowany (oraz pozostałe)
Michał Matuszewski
23.02.2009 11:00

Tegorocznego Oscara za najlepszą animację krótkometrażową dostał japoński film La Maison en Petits Cubes (Tsumiki no ie). Dwunastominutowa opowieść o dziadku ratującym swój dom przed zalaniem pokonała m in. zabawny film Presto Pixara. Wszystkie nominowane animacje, a przede wszystkim zwycięską możecie obejrzeć w rozwinięciu wpisu. Mimo, że uwielbiam shorty Pixara, uważam że japoński film w pełni zasłużył na nagrodę. Perfekcyjnie zrealizowany i narysowany. Wzruszający i poważny, ale nie ckliwy i patetyczny. Zapraszam na seans.

Tegorocznego Oscara za najlepszą animację krótkometrażową dostał japoński film La Maison en Petits Cubes (Tsumiki no ie). Dwunastominutowa opowieść o dziadku ratującym swój dom przed zalaniem pokonała m in. zabawny film *Presto *Pixara. Wszystkie nominowane animacje, a przede wszystkim zwycięską możecie obejrzeć w rozwinięciu wpisu. Mimo, że uwielbiam shorty Pixara, uważam że japoński film w pełni zasłużył na nagrodę. Perfekcyjnie zrealizowany i narysowany. Wzruszający i poważny, ale nie ckliwy i patetyczny. Zapraszam na seans.

A to bardzo zabawna i świetnie zrealizowana krótkometrażówka Pixara. Doskonale sprawdzała się przed Wallem w kinie, ale przyznacie, że nie jest to film nie miarę Oscara. Z pewnością nie dorównuje poziomem do Gry Gery'ego - zdobywcy statuetki w 1997.

*Oktapodi *- propozycja z Francji. Urocza i zabawna, ale widać tu wyraźnie wpływy amerykańskiego studia z filmika powyżej.

Lavatory - Lovestory. Historia miłosna babci klozetowej i jej tajemniczego adoratora. Bardzo sympatyczne i wielki plus za "minimalizm".

[url=http://www.metacafe.com/watch/yt-mDGIndiqyDg/lavatory_lovestory_hq/]

[/url]

Na koniec propozycja brytyjska i przykład angielskiego czarnego humoru. Perypetie dwójki grabarzy w filmie This Way Up.

[url=http://www.metacafe.com/watch/yt-s5Wwvrfq3l8/this_way_up_oscar_nominee/]

[/url]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)