Ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej [zwiastun]

Ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej [zwiastun]

final solution
final solution
Ireneusz Podsobiński
23.10.2009 12:10

Obozy zagłady, holocaust to do tej pory synonimy niewyobrażalnej w skali zbrodni wojennej. Jakim zaślepionym fanatykiem, czy bezwzględnym psychopatą trzeba być, by móc się na coś takiego zdecydować? W każdym razie mocny temat potrzebuje mocnych środków, a przynajmniej to sugeruje nam zwiastun duńskiego horroru The Final Solution. Jeśli przypadły Wam do gustu francuskie shockery Frontiere(s) i Martyrs (bojkotuję idiotyczny polski tytuł), ten także powinien Was zainteresować.

Obozy zagłady, holocaust to do tej pory synonimy niewyobrażalnej w skali zbrodni wojennej. Jakim zaślepionym fanatykiem, czy bezwzględnym psychopatą trzeba być, by móc się na coś takiego zdecydować? W każdym razie mocny temat potrzebuje mocnych środków, a przynajmniej to sugeruje nam zwiastun duńskiego horroru The Final Solution. * Jeśli przypadły Wam do gustu francuskie shockery Frontiere(s)* i Martyrs (bojkotuję idiotyczny polski tytuł), ten także powinien Was zainteresować.

// < ![CDATA[

//

Fabuła: Podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez nazistów Danii, miejscowy rybak pomagał Żydom w ucieczce do Szwecji. Podróż nie była tania, a dla rodziny Landauów okazała się jeszcze droższa, gdyż zostali zmuszeni do porzucenia najmłodszej córki, Emmy. Dziewczynka ukrywała się u przyjaciółki matki, czekając na okazję do powrotu do rodziny.

Naziści także wynajmowali rybaków, by eskortowali oni Żydów do ukrytego głęboko w mrocznych lasach Szwecji Obozu Eksterminacyjnego. Taki los spotkał rodzinę Emmy.

Czas mijał, Emma dorosła, obserwując jak naziści przegrywają wojnę, siły w Europie się zmieniły, a przyjaciółka matki zmarła. Dziewczyna nigdy nie otrzymała żadnej wiadomości od rodziny, więc zdecydowała się na podążenie ich śladem, by odkryć, co się z nimi w Szwecji stało. Ale to, co ona i jej przyjaciele znaleźli, było złem ponad wszelkie wyobrażenia.

The Final Solution wyreżyserował Martin Bech. Premiera planowana jest na 2010 rok.

final solution
final solution

Foto: ShockTillYouDrop

Źródło: Twitch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)