Paliwo rakietowe domowej roboty. Youtuber pokazał przepis [WIDEO]

Youtuber Louis Weisz publikuje na swoim kanale materiały z nietypowych eksperymentów. Tym razem pokazał, jak za pomocą 500 tys. granulek używanych powszechnie jako posypka do ciast i lodów można stworzyć domowej roboty paliwo rakietowe.

Paliwo rakietowe domowej roboty. Youtuber pokazał przepis [WIDEO]
Źródło zdjęć: © YouTube | Louis Weisz
Adam Gaafar

18.02.2022 | aktual.: 18.02.2022 15:32

Serwis Interesting Engineering zwraca uwagę, że na całym świecie można spotkać wielu entuzjastów lotnictwa i technologii kosmicznej, którzy tworzą amatorskie paliwa. Pomysł Weisza może wydawać się nieprawdopodobny, jednak w rzeczywistości nie jest nowy - w sieci bez problemu można znaleźć wskazówki, jak stworzyć m.in. paliwo z cukru i saletry.

Niemniej warto zwrócić uwagę na rozwiązanie zaprezentowane przez youtubera, gdyż osiągnięty przez niego efekt jest naprawdę imponujący. Proces tworzenia amatorskiego paliwa na bazie słodkiej posypki przedstawia poniższe nagranie:

Przy tworzeniu tego typu "napędów" należy oczywiście zachować wszelkie środki ostrożności. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do pożaru oraz poważnych poparzeń ciała. Należy nadmienić, że w zaawansowanych silnikach rakietowych stosuje się przede wszystkim węglowodory. Jako płynne paliwo używane są w tym przypadku anilina, hydrazyna oraz nafta (kerozyna).

W Stanach Zjednoczonych za paliwo rakietowe służy m.in. wysoko rafinowana odmiana nafty o nazwie RP-1 (ang. Rocket Propellant-1, co znaczy dosłownie "Paliwo Rakietowe-1"). Jest ono podobne do paliwa lotniczego, a przy tym mniej toksyczne niż hydrazyna. RP-1 jest do tego tańsze i bezpieczniejsze (pod względem ryzyka wystąpienia wybuchu) niż ciekły wodór.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.