Panasonic 3D już w Polsce - VIERA TX-P50VT20

Panasonic 3D już w Polsce - VIERA TX‑P50VT20

Panasonic 3D już w Polsce - VIERA TX-P50VT20
Szymon Adamus
07.05.2010 11:58Prezentacje możliwości systemu 3D Panasonica widzieliśmy już w zeszłym roku podczas pokazu w Warszawie. Pięć miesięcy później trójwymiarową plazmę VIERA TX-P50VT20 każdy może zainstalować sobie w domu. 3D gna do przodu na złamanie karku!

Czym chce zainteresować nas Panasonic w pierwszym panelu plazmowym 3D nad Wisłą?Prezentacje możliwości systemu 3D Panasonica widzieliśmy już w zeszłym roku podczas pokazu w Warszawie. Pięć miesięcy później trójwymiarową plazmę VIERA TX-P50VT20 każdy może zainstalować sobie w domu. 3D gna do przodu na złamanie karku!

Czym chce zainteresować nas Panasonic w pierwszym panelu plazmowym 3D nad Wisłą?

Wiemy, że zestawy 3D Panasonica sprzedają się na zachodzie jak ciepłe bułeczki. U nas może być z tym trochę trudniej. Szczególnie ze względu na cenę. Panasonic Viera TX-P50VT20 nie jest panelem tanim. Najtańsze oferty jakie możemy aktualnie spotkać wahają się na poziomie 9000-10 000 złotych.  To dużo. Nawet jak za 50-calową plazmę z możliwościami 3D. A przecież do zestawu trzeba jeszcze dokupić Blu-ray. Cieszy jednak wiadomość, że Panasonic dodaje do każdego panelu dwie pary okularów 3D. Szczególnie, że jak wspominałem w innym wpisie, są one też kompatybilne (tak jakby) z telewizorami Samsunga.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/05/3D_Eyewear_1.jpg)

Jeśli cena nie jest dla kogoś przeszkodą, to oferta plazma Panasonica zapowiada się bardzo ciekawie.

Poniżej załączam pełną treść informacji prasowej Panasonica opisującej główne zalety tego modelu.

Doświadcz autentycznych wrażeń 3D Full HD dzięki telewizorowi Panasonic

Panasonic prezentuje telewizor plazmowy TX-P50VT20, który we współpracy ze specjalnymi okularami migawkowymi, pozwala na rozkoszowanie się seansami filmowymi w trzech wymiarach

Panasonic, wprowadza do sprzedaży w Polsce pierwszy telewizor plazmowy w technologii Full HD 3D. Panasonic VIERA TX-P50VT20 oferuje również najbardziej zaawansowane technologie poprawy obrazu, oraz dostęp do wybranych serwisów internetowych. Do każdego zakupionego telewizora w zestawie dołączane są dwie pary wysokiej jakości okularów migawkowych.

Firma Panasonic już w grudniu ubiegłego roku zaprezentowała w Polsce możliwości swojej technologii 3D Full HD. Wówczas, za pośrednictwem kina domowego prezentowanego na ekspozycji w centrum handlowym Arkadia, widzowie mieli okazję doświadczyć trójwymiarowego raftingu w kanionie Kolorado, obejrzeć zapowiedź filmu Avatar czy obserwować galę otwarcia Igrzysk Olimpijskich.

Panasonic VIERA TX-P50VT20 powstał specjalnie z myślą o wyświetlaniu obrazu 3D. Zastosowanie technologii plazmowej pozwoliło na odtwarzanie obrazu trójwymiarowego w najlepszej jakości. Technologia NeoPDP opracowana przez Panasonic zapewnia najlepsze osiągi takich parametrów wyświetlania obrazu jak częstotliwość odświeżania (600 Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 msek), które mają znaczenie przy odtwarzaniu obrazów w trzech wymiarach.

Technologia Full HD 3D potrzebuje panelu, który będzie w stanie odświeżyć obraz dwa razy szybciej, niż w przypadku regularnej jakości Full HD. Z tego powodu seria telewizorów Panasonic VT20 została wyposażona w systemy High-Speed 3D Drive oraz odświeżanie subpolowe 600 Hz, których współpraca zapewnia skrócenie czasu osiągania szczytowej jasności panelu i pozwala na produkcję naturalnych, intensywnych, jasnych i ostre obrazów 3D.

Kolejnym rozwiązaniem, które usprawnia wyświetlanie obrazu w trzech wymiarach jest technologia Crosstalk Resolution. Dzięki zastosowaniu nowo opracowanego filtra gazu i luminoforu, efekt poświaty został zredukowany o jedną trzecią, Pozwala to na oglądanie wyjątkowo ostrych obrazów 3D bez rozmycia.

Poza systemami, które usprawniają wyświetlanie obrazu trójwymiarowego, Panasonic VIERA TX-P50VT20 posiada szereg funkcjonalności oraz technologii, które zwiększają komfort użytkowania, a w połączeniu z właściwościami technologii plazmowej pozwalają na rozrywkę przyjazną dla użytkownika:

  • Slot kart SD oraz dwa porty USB, które zapewniają m.in. możliwość oglądania filmów w najpopularniejszych formatach jak DivX i DivX HD, zgromadzonych na pamięciach masowych
  • Możliwość współpracy z komputerami osobistymi dzięki modułowi DLNA. Użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie telewizora treści przeglądane oraz zgromadzone w pamięci komputera jak wideo, muzyka czy zdjęcia.
  • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego o pojemności od 160 GB do 1 TB i nagrywania treści nadawanych cyfrowo, jak i odtwarzanie jego zawartości.
  • Obsługa sieci bezprzewodowych WiFi
  • Procesor obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Driver, który dzieli każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego materiału filmowego na 12 sub-pól, a co za tym idzie wyświetlanie w przeciągu sekundy 600 obrazów.
  • Funkcja Intelligent Frame Creation Pro, która poprzez wykrywanie i optymalizację reprodukcji ruchu, pozwala na prezentowanie szybkich scen w najwyższej jakości, bez zakłóceń, opóźnień i rozmycia obrazu.
  • Dzięki technologiom High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro, modele serii VT20 charakteryzują się doskonałym kontrastem bez refleksów świetlnych nawet w jasnych pomieszczeniach. Dodając do tego niezwykły współczynniki kontrastu 5,000,000:1 telewizory 3D Full HD Panasonic zapewniają wierne odwzorowanie całej palety barw.
  • System V-Audio Pro Surround odpowiada za emisję dźwięków najwyższej jakości za pośrednictwem trzech 10-watowych głośników w systemie 2.1.

Telewizory Full HD 3D Panasonic serii VT20 zapewniają najwyższą jakość filmów we wszystkich wymiarach, jak i komfort użytkowania. Posiadają one ponadto szereg rozwiązań, które predestynują je do miana domowego centrum rozrywki. Poza wymienionymi wyżej systemami jak łączność DLNA, posiadają znane

z telewizorów Viera rozwiązania takie jak Viera Cast, które umożliwia przeglądanie serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. Funkcjonalność tego rozwiązania zwiększa możliwość podłączenia do telewizora serii VT20 klawiatury komputerowej.

Do każdego odbiornika TX-P50VT20 użytkownicy dostają dwie pary specjalnych okularów migawkowych. Pozwalają one w pełni rozkoszować się trójwymiarowymi seansami w najwyższej jakości, bez efektu rozmycia obrazu, który charakteryzował poprzednie technologie. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość.

Panasonic VIERA TX-P50VT20 będzie dostępny w Polsce od początku maja w cenie sugerowanej brutto 9999 PLN.

Uzupełnieniem trójwymiarowego zestawu kina domowego Panasonic, obok telewizora z aktywnymi okularami, jest pierwszy odtwarzacz Blu-ray 3D – DMP-BDT300.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)