Panasonic: odtwarzacze Blu‑ray i Blu‑ray 3D w 2010

Panasonic DMP-BD45
Panasonic DMP-BD45
Szymon Adamus

18.01.2010 10:30

Panasonic zapowiedział linię nowych odtwarzaczy Blu-ray na rok 2010. Znalazło się nawet miejsce dla jednego playera obsługującego standard Blu-ray 3D.

Panasonic zapowiedział linię nowych odtwarzaczy Blu-ray na rok 2010. Znalazło się nawet miejsce dla jednego playera obsługującego standard Blu-ray 3D.

Zacznijmy od wiadomości najciekawszej czyli Blu-ray 3D. Szczegółów jeszcze nie ma, ale wiadomo już oficjalnie, że Panasonic wprowadzi swój pierwszy odtwarzacz tego typu w tym roki. Kiedy? Za ile? Jaki? To póki co pozostaje tajemnicą. Jedyny konkret z oficjalnej informacji prasowej to wzmianka o obsłudze kart pamięci SD do odczytywania zdjęć i filmów w AVCHD.

Jeśli idzie o tradycyjne odtwarzacze, to Panasonic zapowiada modele DMP-BD45, DMP-BD65 i DMP-BD85. Wszystkie z nich mają być bardziej energooszczędne niż dotychczas. Mają obsługiwać dźwięk Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio Essential, a model BD85 wyposażono dodatkowo w cyfrowy symulator dźwięku lampowego. Co ciekawe do odtwarzaczy można też podłączyć pamięć USB z plikami JPEG/MP3 i filmami w formacie DivX (BD65 nie obsługuje formatu DivX).

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/01/PanasonicDMPBD65.jpg)

Dodatkowe atuty sieciowe to wbudowany adapter bezprzewodowy w modelu BD85 oraz obsługa łączności bezprzewodowej w modelu BD65 (adapter bezprzewodowy DY-WL10 jest sprzedawany oddzielnie) - czytamy w informacji prasowej.* BD45 nie obsługuje sieci, ale oferuje wszystkie podstawowe funkcje, które pozwalają cieszyć się doskonałym obrazem Blu-ray o pełnej rozdzielczości 1080p.*

Ta internetowa usługa zapewnia dostęp do wybranych witryn internetowych bez użycia zewnętrznego dekodera lub komputera, umożliwiając korzystanie z takich serwisów, jak YouTube, Google Picasa Web Album, Bloomberg oraz Weather Channel.

*

Modele BD85, BD65 i BD45 dołączają do odtwarzacza Blu-ray BD70V, który oferuje wieloformatowe odtwarzanie oraz konwersję 1080p i pozostanie częścią oferty na 2010 rok. Nowe odtwarzacze Blu-ray firmy Panasonic będą dostępne wiosną 2010 roku.

Źródło: Panasonic

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)