Panasonic robi totalną rewolucję. Oto przezroczysty telewizor OLED

Panasonic robi totalną rewolucję. Oto przezroczysty telewizor OLED

Panasonic robi totalną rewolucję. Oto przezroczysty telewizor OLED
Źródło zdjęć: © Panasonic
Jakub Krawczyński
25.11.2020 09:57, aktualizacja: 08.03.2022 14:30

Panasonic wprowadza to, z czym wiele firm jedynie eksperymentowało. Telewizor typu OLED, który jest zarazem całkowicie przezroczysty. Idzie jednak o krok do przodu niż konkurencja i ma ciekawy bajer, którego nie znajdziemy gdzie indziej.

Japoński gigant w grudniu 2020 r. wprowadzi do sprzedaży swoją serię przezroczystych telewizorów OLED, która składa się z dwóch modeli.

Panasonic TZ1000 i TZ1100 to 55-calowe telewizory typu OLED. Mają one całkowicie przezroczysty ekran, którego stopień transparentności można regulować. Dzięki temu można za wyświetlanym obrazem zobaczyć obiekty stojące za telewizorem - meble, czy też różnego rodzaju ozdoby.

Telewizory te nie mają rozdzielczości 4K - oferują obraz w Full HD i posiadają porty HDMI 1.4. Co je wyróżnia od innych przezroczystych telewizorów to obecność lokalnego przyciemniania.

Telewizory te posiadają specjalny moduł, który zapewnia czarne piksele - po jego włączeniu obraz przestaje być przezroczysty, a staje się taki jak w regularnym odbiorniku, jakie wszyscy znamy. Oczywiście fakt posiadania matrycy OLED sprawia, że obraz ten oferuje najlepszą jakość w swojej klasie.

Obraz
© Panasonic

Nie są to tradycyjne telewizory - nie znajdziemy w nich tunerów telewizyjnych. Nie zabraknie natomiast obsługi aplikacji Smart TV.

Nie są to produkty sprzedawane z myślą o masowym odbiorcy - mają one być skierowane do sklepów, galerii czy organizatorów eventów.

Na pewno jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć taki w domu. Za odpowiednią cenę, oczywiście. Panasonic nie ogłosił jeszcze, ile modele TZ1000 i TZ1100 będą kosztować - znając jednak renomę Japończyków - zapewne zamkną się w cenie nowego auta kompaktowego.

Panasonic transparent OLED display modules

W przeciągu kilku ostatnich lat wielu producentów opracowywało przezroczyste telewizory. Jednak niewiele z nich potem ujrzało światło dzienne i trafiło do sklepów.

W roku 2020 taki odbiornik opracowało Xiaomi i był to Mi TV Lux, przeznaczony wyłącznie na rynek chiński. W przeliczeniu na złotówki kosztuje on niecałe 28 tysięcy złotych. Nowe telewizory Panasonic z pewnością będą kosztować jeszcze więcej.

Wejdą one w grudniu 2020 r. do sprzedaży na rynkach: australijskim, nowozelandzkim, singapurskim oraz tajwańskim. Na razie nie wiemy, czy są plany wprowadzenia ich w innych regionach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)