Pancerna toaleta - takie rzeczy tylko w Rosji

Do końca tego roku w Moskwie powstaną szalety miejskie zdolne wytrzymać wybuch bomby. Rosjanie będą mogli pochwalić się jednymi z najbardziej wytrzymałych toalet na świecie. Tylko właściwie po co?

Toaleta (fot. Flickr.com/Quinn Dombrowski/lic. CC)
Toaleta (fot. Flickr.com/Quinn Dombrowski/lic. CC)
Grzegorz Nowak

10.06.2011 13:00

Do końca tego roku w Moskwie powstaną szalety miejskie zdolne wytrzymać wybuch bomby. Rosjanie będą mogli pochwalić się jednymi z najbardziej wytrzymałych toalet na świecie. Tylko właściwie po co?

Czy kiedykolwiek siedząc "na tronie", zastanawialiście się, co by było, gdyby nagle w pobliżu wybuchła bomba? No cóż, Rosjanie, jak widać, to rozważyli. Budowa pancernych, wytrzymałych na ataki terrorystyczne toalet jest odpowiedzią na wzmożone zagrożenie ze strony islamskich ekstremistów.

Celem jest stworzenie w stolicy Rosji miejskich toalet, które nie tylko oprą się wybuchowi bomby, ale także będą odporne na wszelkie akty wandalizmu. Mają w tym pomóc specjalnie zaprojektowane ściany, zbudowane ze zbrojnego betonu utwardzanego stalowymi elementami.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z toalety jednak maksymalnie przez 30 minut od momentu wejścia. Po upływie tego czasu drzwi się otworzą i włączy się sygnał dźwiękowy nakazujący opuszczenie toalety. To ograniczenie zostało wprowadzone być może dlatego, że nowe miejskie WC będzie dosyć przyjemnym miejscem - nawet w czasie największych mrozów, kiedy temperatura w Moskwie spada do -30 stopni, w toalecie będzie utrzymywane przyjemne minimum 16 stopni.

Wedle zapowiedzi urzędników miasta nowe szalety zostaną oddane do użytku już pod koniec tego roku (w sam raz na mroźną zimę). Jak na razie nie wiadomo, ile takich pancernych toalet pojawi się w mieście.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.