Papież Franciszek dostał papamobile napędzany wodorem

Papież Franciszek dostał papamobile napędzany wodorem

Papież Franciszek dostał papamobile napędzany wodorem
Adam Bednarek
12.10.2020 15:55, aktualizacja: 12.10.2020 22:07

Papież Franciszek zwraca uwagę nie tylko na ekonomię wyzysku, ale też kwestie środowiskowe. Dlatego podczas pielgrzymki w Japonii poruszał się bezemisyjnym papamobile. Teraz pojazd napędzany wodorem trafił w prezencie do Watykanu.

W ubiegłym roku papież Franciszek mówił w Watykanie uczestnikom kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego, że ekologiczne sprawy świata wymykają się spod kontroli. Stąd pomysł, by wprowadzić nowy grzech - grzech ekologiczny, grzech przeciwko wspólnemu domowi.

Papież dodał, że przestępstwa przeciwko naturze są "zbrodniami przeciwko pokojowi". Już w 2016 r. Franciszek mówił o "grzechu wobec przyrody" i "wyzysku środowiska naturalnego".

W Japonii zwrócono uwagę na bezkompromisowe stanowisko ojca świętego. Gdy w ubiegłym roku odbyła się pielgrzymka papieża Franciszka, ten pozdrawiał wiernych poruszając się wodorowym papamobile. Pojazd był przerobioną wersją Toyoty Mirai.

Obraz

Mirai może przejechać co najmniej 500 km na jednym tankowaniu, emitując wyłącznie wodę. Teraz samochód stoi już w Watykanie, bo producent postanowił podarować go papieżowi.

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach ekologiczny samochód zostanie wykorzystany w podróżach papieża Franciszka. Ciekawe tylko, czy pojazd będzie zachętą dla wiernych lub innych duchownych, by oni także zrezygnowali ze spalinowych maszyn.

Owszem, wodorowe auta ze względu na niewielką liczbę stacji do tankowania są jeszcze melodią przyszłości, ale hybrydy to już norma. Czy papież Franciszek stanie się samochodowym inspiratorem? Wierni mogą wiedzieć, czym kierować się przy zakupie.

Oby faktycznie papież skorzystał z wodorowego papamobile, bo byłoby głupio, gdyby pojazd stał w garażu - w końcu pochłonął nie tylko energię związaną z produkcją, ale i transportem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)