Pavilion dv2 z Blu‑ray - to nie jest netbook

Może i jest 12-calowy, może i jego procesor ma częstotliwość zaledwie 1.6GHz, ale z całą pewnością nie jest to netbook. Nie wierzycie? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Pavilion dv2 z Blu-ray - to nie jest netbook
Damian

06.01.2009 | aktual.: 15.03.2022 09:14

Może i jest 12-calowy, może i jego procesor ma częstotliwość zaledwie 1.6GHz, ale z całą pewnością nie jest to netbook. Nie wierzycie? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Nowiutki Pavilion dv2 za sprawą procesora Athlon Neo MV-40 jest swego rodzaju pionierem na rynku laptopów. Nowy procek ze stajni AMD staje się poważną konkurencją dla Atoma. Podobnie jak swój rywal ma taktowanie ustawione ma 1.6GHz, ale zdaje się być od niego dużo bardziej wydajnym.

Wróćmy jednak do notebooka. Poza wspomnianym już "sercem" może być on także wyposażony w 4GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 500GB. Opcjonalnie jeszcze odtwarzacz Blu-ray, karta graficzna Radeon HD 3410, WiFi oraz WWAN i mamy małego laptopa, który bez problemu uciągnie 64-bitowego Windowsa Vistę.

Zapomniałbym jeszcze napisać o Bluetooth, kamerze internetowej i baterii, która ma trzymać ok 3.5-4 godzin. No i jeszcze matryca. Ma wspomiane już 12-cali oraz rozdzielczość 1280 x 800. Pavilion dv2 ma się pojawić na rynku w marcu tego roku w cenie zaczynającej się od 700$ (wersja z Blu-ray ma kosztować 900$). Piękny, prawda?[block position="inside"]4016[/block]

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.