PayPal ma konkurenta - co oferuje payclick?

PayPal ma konkurenta - co oferuje payclick?

PayPal ma konkurenta - co oferuje payclick?
Joanna Szczepaniak
28.06.2010 15:26

Visa, jeden z gigantów na rynku kart płatniczych, uruchomiła swój własny serwis umożliwiający dokonywanie płatności przez internet. Payclick jest podobny do znanego na całym świecie systemu PayPal.

Visa, jeden z gigantów na rynku kart płatniczych, uruchomiła swój własny serwis umożliwiający dokonywanie płatności przez internet. Payclick jest podobny do znanego na całym świecie systemu PayPal.

Payclick wystartował w Australii całkiem niedawno. Serwis ten działa na podobnych zasadach jak PayPal, jednym słowem można go traktować jako pre-paid płatności internetowych. Głównym targetem, według twórców, są młodzi ludzie dokonujący w internecie zakupów takich jak muzyka, filmy czy gry. Payclick jest wirtualną „przechowarką” pieniądzy, którymi internauci mogą zarządzać wykorzystując konta bankowe, karty kredytowe (Visa lub MasterCard) lub BPAY i używając jako funduszy na zakup produktów online.

Według firm analitycznych rynek takich płatności jest bardzo obiecujący, gdyż target payclick, czyli zakupy w kwocie nie przekraczającej dwudziestu dolarów rosną z każdym rokiem. W tym roku suma tego typu transakcji wynosiła około 646 milionów dolarów, w roku 2012 będzie to już ponad miliard. Tak szybkie podwojenie obrotów związanych z płatnościami online robi wrażenie, co jak mniemam, zmusi wielu innych gigantów związanych z płatnościami do stworzenia jeszcze wygodniejszych systemów zarządzania pieniędzmi online.

Payclick stworzony jest także dla tych niepełnoletnich użytkowników. Dyrektor działu payclick Greg Storey powiedział, że usługa posiada takie funkcje, które pozwalają rodzicom na kontrolowanie płatności on-line, dokonywane przez dzieci. Osoby poniżej 18 muszą mieć pełnoletniego "sponsora" swojego konta, a pieniądze mogą być dzielone pomiędzy członków rodziny, a zarazem użytkowników systemy payclick.

I jeszcze garść ważnych ifnormacji dotyczacych payclicka. Jak zapewnia Storey „"Usługa jest bezpłatna dla konsumentów i jest konkurencyjna wobec innych ofert". Usługa payclick jest już obsługiwana m.in. przez Apple iTunes. Co ciekawe, Visa ma już rozbudowaną sieć usług w postaci bramek płatności online i traktuje payclick jako uzupełnienie usług.

Szczerze mówiąc zawsze trochę dziwiła mnie taka długa bezkonkurencyjność PayPala. Sama korzystam z takiej formy płatności i na PayPala nie moge powiedzieć ani jednego złego słowa, niemniej pojawienie się kilku konkurencyjnych ze sobą firm zawsze generuje dodatkowe korzyści. Myślę, że „wojna” o obrót elektronicznymi pieniędzmi dopiero się zacznie, a z tego co prognozują analitycy kluczowym rokiem będzie sławetny, owiany już legendą i proroczy dla wielu rok 2012.

Źródło: techworld.com.au

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)