PayPal "zapomniał" poinformować, że zwiększa opłaty

PayPal "zapomniał" poinformować, że zwiększa opłaty

PayPal "zapomniał" poinformować, że zwiększa opłaty
Gniewomir Świechowski
19.08.2009 17:12

Użytkowników osobistych kont na PayPal.com może czekać nieprzyjemna niespodzianka. Do niedawna darmową usługę obciążono prowizją.

Użytkowników osobistych kont na PayPal.com może czekać nieprzyjemna niespodzianka. Do niedawna darmową usługę obciążono prowizją.

Odbierając krajowe płatności osobiste realizowane przy użyciu zakładki "Osobiste" w sekcji "Wyślij pieniądze", a jednocześnie finansowane przez saldo konta/rachunek bankowy trzeba się liczyć teraz z prowizją w wysokości 2,9% wpłaty + 1,35 złotego, nawet jesli nie jest się podmiotem komercyjnym. Wcześniej ta prowizja dla normalnych użytkowników nie istniała. Jednak najważniejsze jest, że PayPal "zapomniał" poinformować o tym użytkowników, a teraz nieudolnie się tłumaczy.

[cytat]Nie chcieliśmy robić z tej zmiany cen wielkiego oficjalnego ogłoszenia, ponieważ nie dodaliśmy nowych opłat i mieliśmy nadzieję, że stanie się to użytecznym doświadczeniem dla użytkowników - bełkocze PR Manager PayPal, Charlotte Hill.[/cytat]

Równie niejasne są tłumaczenia dyrektora działu marketingu produktów Heinza Waelchli. Twierdzi, że o zmianach, które nałożyły ten "podatek" równiez na niekomercyjnych uzytkowników informowano w artykułach, mailach do użytkowników i na blogu PayPal. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Po prostu po cichu zmieniono regulamin korzystania z PayPal.

Internauci zorientowali się dopiero, gdy z pewnym opóźnieniem system potrącał tą kwotę z ich kont. Nie trzeba chyba wyjaśniać, dlaczego się wściekli, gdy znikąd pojawiła się nowa opłata. W przypadku serwisu obracającego pieniędzmi internautów to wręcz  Epic Fail. Podejrzanie przypominający manipulowanie oprocentowaniem kredytów we Frankach Szwajcarskich przez polskiego Bankozaura.

Źródło: sitepoint.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)