Pełnokrwista komedia z wampirem Więckiewiczem w roli głównej? [teaser]

Pełnokrwista komedia z wampirem Więckiewiczem w roli głównej? [teaser]17.11.2009 13:37
Pełnokrwista komedia z wampirem Więckiewiczem w roli głównej? [teaser]
Magda Frankiewicz

Ostatnie filmy Juliusza Machulskiego (np. Ile waży koń trojański) nie wyróżniały się jakoś szczególnie na tle obecnych polskich produkcji. Tym razem jednak w swoim najnowszym filmie Kołysanka reżyser postanowił wrócić do swojego gatunku, czyli komedii, a właściwie czarnej komedii i poruszyć niecodziennie spotykany w polskim kinie temat wampirów, mroku i tajemniczych zaginięć, a wszystko w oprawie w stylu Jakub Wędrowycz w świecie Tima Burtona.

Ostatnie filmy Juliusza Machulskiego (np. Ile waży koń trojański) nie wyróżniały się jakoś szczególnie na tle obecnych polskich produkcji. Tym razem jednak w swoim najnowszym filmie *Kołysanka *reżyser postanowił wrócić do swojego gatunku, czyli komedii, a właściwie czarnej komedii i poruszyć niecodziennie spotykany w polskim kinie temat wampirów, mroku i tajemniczych zaginięć, a wszystko w oprawie w stylu Jakub Wędrowycz w świecie Tima Burtona.

Trzeba przyznać że od czasu sagi *Zmierzch *wampiry przeżywają renesans na srebrnym ekranie, przyszła i pora na polskie kino. Ale Machulski nie jest raczej kimś, kto idzie za falą - jego film ma ironiczne podejście do tematu, jest przede wszystkim czarną komedią pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, humoru i grozy. Świetny teaser *Kołysanki *potrafi już na początku wprowadzić nas w ten nastrój i pokazać że ten film może być naprawdę dobrą zabawą.

Kołysanka teaser kinowy

Fabuła: Miejscem akcji jest mazurska wieś. Pewnej nocy w tajemniczych okolicznościach ginie mieszkający samotnie na odludziu mężczyzna, Roman. W jego zagrodzie pojawia się rodzina Makarewiczów, która twierdzi, że Roman wyjechał. Prowadzący śledztwo dwaj policjanci starają się wyjaśnić tę zagadkę, tymczasem kolejne niewinne ofiary nadal giną bez śladu, jakby zapadły się pod ziemię?

Członków rodziny Makarewiczów zagrają: Robert Więckiewicz (głowa rodziny), Małgorzata Buczkowska (żona), Janusz Chabior (senior rodu). W pozostałych rolach wystąpią między innymi: Ilona Ostrowska (pani reżyser), Krzysztof Stelmaszyk (komendant), Katarzyna Kwiatkowska (policjantka), Michał Zieliński (ksiądz), Antoni Pawlicki (ministrant), Jan Monczka (niemiecki turysta).

Premiera filmu: 19 lutego 2010.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)