Pendrive stworzony do biura [test]

Verbatim Clip-it
Verbatim Clip-it
Jakub Tabaczewski

31.01.2011 21:00, aktual.: 14.01.2022 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli ktoś kiedyś Was zapyta jak mogłoby wyglądać potomstwo pendrive'a i spinacza do papieru, to Verbatim Clip-it jest odpowiedzią na to pytanie.

Jeśli ktoś kiedyś Was zapyta jak mogłoby wyglądać potomstwo pendrive'a i spinacza do papieru, to Verbatim Clip-it jest odpowiedzią na to pytanie.

Na początek pragnę poinformować, że zdaję sobie sprawę iż rozmaitych pendriveów jest na rynku cała masa. W większości przypadków ich odmienność sprowadza się jednak do bardziej lub mniej udanego projektu obudowy. W związku z powyższym Clip-it można śmiało nazwać bardzo nietypowym pendrive'em.

Verbatim Clip-it
Verbatim Clip-it

Verbatim Clip-it to niewielkich rozmiarów pendrive, który poza przechowywaniem danych może nam posłużyć również jako spinacz do papieru. Za jego wyprodukowanie odpowiada firma Verbatim, która większości osób kojarzy się z czasami gdy najpopularniejszym wymiennym nośnikiem danych były dyskietki o mało imponującej jak na dzisiejsze standardy, pojemności 1,44MB.

Nie będziemy w tym miejscu jednak wspominać historii i cudownych lat 90. ponieważ nawet dyskietkowy potentat zrozumiał, że czas nie stoi w miejscu i przyszłość w dziedzinie przenoszenia danych stanowią pamięci flash. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu co Clip-it ma nam do zaoferowania.

Wygląd

Clip-it to jest bardzo niewielkim pendrive'em nawet jak na dzisiejsze standardy. Jego wymiary to 36 x 12,4 x 4,5 mm (długość, szerokość, wysokość). Jest lekki jak piórko - waży niecałe 2 gramy.

Verbatim Clip-it
Verbatim Clip-it

Obudowa została wyposażona w specjalny zaczep, który może służyć jako spinacz do papieru (materiałów biurowych itp.). Całość wykonana jest z dobrej jakości, elastycznego plastiku. Urządzenie stwarza wrażenie jednolitej bryły bez widocznych łączeń i wystających elementów, które mogły by psuć efekt wizualny.

Działanie

Verbatim Clip-it
Verbatim Clip-it

Maksymalna prędkość zapisu jaką udało mi się uzyskać przy pomocy Clip-it to 4.30 MB/s. Oznacza to, że na zapisanie pliku o wielkości półtora gigabajta będziemy potrzebowali 6 minut. Maksymalny odczyt z urządzenia wynosił 14 MB/s. Z ręką na sercu trzeba przyznać, że przedstawione osiągi nie powalają na kolana, ale jak na pendrive o pojemności 4 GB w tym przedziale cenowym są to moim zdaniem wartości wystarczające.

Podsumowanie

Do zakupu Verbatim Clip-it zachęca natomiast cena (w sieci można je dostać już od około 30 złotych). Dodatkowo dwuletnia gwarancja producenta (dla spokoju ducha), pomysłowy design i wspomniany już, duży wybór kolorystyczny sprawiają, że Clip-it świetnie sprawdzi się jako biurowy gadżet lub niedrogi prezent.

Verbatim Clip-it
Verbatim Clip-it
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także