Peter Weir nakręci film na podstawie książki Polaka

Peter Weir nakręci film na podstawie książki Polaka17.10.2008 13:00
Peter Weir nakręci film na podstawie książki Polaka
Michał Matuszewski

Peter Weir ma zamiar nakręcić film The Way Back, którego akcją się rozgrywa w czasie II wojny światowej. Jednym z głównych źródeł będzie książka Sławomira Rawicza Długi marsz - wspomnienia polskiego żołnierza, który z kilkoma innymi, uciekł z sowieckiego łagru i z Syberii zawędrował do Indii a potem do Iranu. Zdjęcia ruszą w marcu.

Peter Weir ma zamiar nakręcić film* The Way Back*, którego akcją się rozgrywa w czasie II wojny światowej. Jednym z głównych źródeł będzie książka Sławomira Rawicza Długi marsz - wspomnienia polskiego żołnierza, który z kilkoma innymi, uciekł z sowieckiego łagru i z Syberii zawędrował do Indii a potem do Iranu. Zdjęcia ruszą w marcu.

Książka Rawicza, napisana po angielsku, wzbudziła w latach 50 na Zachodzie niemałą sensację. W Polsce została wydana dopiero w 1993, nie powodując większego poruszenia, za to wywołując pewne kontrowersje. Autorowi zarzucano, że całą opowieść zmyślił. W tym wypadku to jednak wcale nie jest istotne, dla filmu liczy się dobra historia, a brawurowa ucieczka przez pół świata z pewnością do nich należy.

Tym bardziej jeżeli ma ją opowiedzieć Peter Weir, jeden z najbardziej niezwykłych reżyserów, autor niesamowitego Pikniku nad wiszącą skałą i znakomitego* Truman Show*. To może być coś! Będę czekał z niecierpliwością.

Foto: Warner Bros.

Źródło: Variety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)