PICO to inteligentne doniczki. Stwórz swój własny miniogródek ziół czy kwiatów nawet na drzwiach lodówki

PICO to inteligentne doniczki. Stwórz swój własny miniogródek ziół czy kwiatów nawet na drzwiach lodówki

PICO to inteligentne doniczki. Stwórz swój własny miniogródek ziół czy kwiatów nawet na drzwiach lodówki
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański
08.04.2020 12:45, aktualizacja: 09.03.2022 08:22

Nie każdy ma czas czy po prostu dobrą rękę do dbania o rośliny. Dzięki inteligentnym doniczkom PICO można nie martwić się o swoje kwiaty czy zioła. PICO zadba o wszystko. Wystarczy raz w tygodniu uzupełniać poziom wody.

Ta smart doniczka bardzo szybko zdobyła popularność na Kickstarterze. Projekt momentalnie osiągnął zakładany próg wpłat. Obecnie można zaopatrzyć się w swój egzemplarz na Kickstarterze w cenie od 29 dolarów (około 125 złotych). Dostępne są też wielopaki nawet do 22 sztuk w cenie 490 dolarów (mniej więcej 2050 złotych).

Automatyczna opieka nad roślinami

PICO zadba o naświetlanie i podlewanie roślin. Doniczka ma zamontowane na wysięgniku źródło światła, które dostarcza niezbędnego oświetlenia kwiatom czy innym roślinom w taki sposób, jak robiłoby to Słońce. Teoretycznie można w taki sposób hodować własny miniogródek nawet w ciemnym miejscu.

Obraz
© Kickstarter

Choć głównym założeniem było wyzbycie się problemów z niedoświetlonymi domowymi zakątkami, w których chcielibyśmy mieć rośliny. Pakiet lamp wysuwa się na teleskopowym elemencie, więc dostosowujemy go wraz ze wzrostem rośliny.

Nie zawracaj sobie głowy podlewaniem

Wodę uzupełniamy raz w tygodniu. Regularne podlewanie stoi po stronie doniczki PICO. System doniczki zadba o to, aby roślina nie wyschła, ani nie przegniła od zbyt dużej ilości płynu. W zasadzie PICO mając raz w tygodniu uzupełnianą wodę i podłączenie do prądu, w pełni zajmie się roślinami.

PICO: A garden in your palm. Growing is fun again!

Doniczki PICO można łączyć ze sobą, tworząc łańcuch, albo wpiąć bezpośrednio do źródła zasilania. Dostajemy do dyspozycji kilka metod montażu. Od zwykłego podstawienia na biurku, półce czy stole, przez mocowanie magnetyczne np. na drzwi lodówki, typowe ścienne i na rzep.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)