Piękny i funkcjonalny "komputer pokładowy" [wideo]

Piękny i funkcjonalny "komputer pokładowy" [wideo]

Piękny i funkcjonalny "komputer pokładowy" [wideo]
Marek Maruszczak
30.11.2010 22:00, aktualizacja: 11.03.2022 12:42

Wygląda niesamowicie (inspiracją dla interface’u był system LCARS ze Star Treka) i - co równie ważne - jego obsługa jest intuicyjna i wygodna.

Wygląda niesamowicie (inspiracją dla interface’u był system LCARS ze Star Treka) i - co równie ważne - jego obsługa jest intuicyjna i wygodna.

Jeżeli oglądaliście Star Treka, to wygląd ekranu sterowania nie powinien być Wam obcy. Duże wrażenie zrobiła na mnie dbałość o szczegóły, z jaką holenderski twórca systemu przygotował interface.

Na nagraniu zobaczyliśmy między innymi sterowanie domowym systemem audio i wideo. Tutaj pojawiła się chyba najmniej użyteczna funkcjonalność. Sterowanie filmoteką z takiej odległości od telewizora nie będzie szczególnie często używaną funkcją, ale od przybytku głowa nie boli.

Stacja pogodowa z radarem deszczu jest za to jak najbardziej użyteczna. Szkoda, że podczas testu nie padało. Ciekawe, jak graficznie przedstawiono sam deszcz?

Przydatną funkcją jest również elektroniczna lista zakupów. Komputer może komunikować się z telefonem za pośrednictwem bluetootha, więc przesłanie spisu produktów sporządzonego przez jednego domownika do komórki drugiego jest bardzo łatwe. Czy takie rozwiązanie jest praktyczniejsze od żółtej karteczki przyklejonej do lodówki? Dla osób nierozstających się z telefonem komórkowym na pewno.

Z uwagi na prawa autorskie wprowadzenie takiego interface’u do sprzedaży jest raczej mało prawdopodobne. Na stronie kanału autora filmu pojawia się jednak coraz więcej komentarzy z prośbą o udostępnienie kodu źródłowego aplikacji. Kto wie, może klapstoelpiloot ulegnie w końcu namowom internautów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)