Pierwsze chwile z Google Glass – relacja z siedziby Google’a

Pierwsze chwile z Google Glass – relacja z siedziby Google’a

Google Glass (Fot. Cnet.com)
Google Glass (Fot. Cnet.com)
Blomedia poleca
16.05.2013 10:30

Google Glass, na polskim rynku jeszcze nieosiągalne, są już dostępne w Stanach Zjednoczonych. Jak się z nich korzysta i czy rzeczywiście są aż tak przełomowe? Oto nasza relacja!

Google Glass, na polskim rynku jeszcze nieosiągalne, są już dostępne w Stanach Zjednoczonych. Jak się z nich korzysta i czy rzeczywiście są aż tak przełomowe? Oto nasza relacja!

Na temat Google Glass napisano już niemal wszystko – umiejętnie podgrzewana przez Google’a atmosfera wyczekiwania, pojawiające się co pewien czas filmy, zdjęcia i opinie czy w końcu recenzje pisane przez pierwszych testerów sprawiły, że każdy wyrobił sobie na temat tego gadżetu jakieś zdanie.

Problem w tym, że filmy czy różne pokazy nie zastąpią tego, co najprostsze – wzięcia urządzenia do ręki, założenia i spojrzenia na świat zza magicznego szkiełka.

Google Glass - Co znajdziesz w pudełku?

Jakie to uczucie mieć Google Glass na nosie? Jak w praktyce wygląda korzystanie z tego gadżetu? Jakie możliwości dają te okulary? Poznajcie opinię osoby, która miała okazję się przekonać, jak Google Glass sprawdzają się w praktyce. Joanna Sosnowska z serwisu Gazeta.pl Technologie przetestowała okulary w siedzibie Google’a i podzieliła się wrażeniami z Gadżetomanią:

[cytat]Są bardzo porządnie wykonane, widać dbałość o każdy szczegół. Czekałam na nie od ubiegłego Google I/O, a teraz, kiedy mogłam sama chwilę się nimi pobawić, mam mieszane uczucia. Przede wszystkim szkiełko okularów niby znajduje się na krawędzi pola widzenia, ale gdy coś się na nim wyświetla, trzeba podnosić wzrok do góry i trwać przez chwilę w takiej niewygodnej pozycji. To minus.

Muszę też przyznać, że jeszcze dobrą chwilę po oddaniu okularów wzrok uciekał mi tam, gdzie jeszcze przed chwilą znajdowało się szkiełko. Za to sam wyświetlany obraz jest wyraźny i czytelny. Dopóki jednak na Glass nie powstaną aplikacje, to obawiam się, że służyć będzie przede wszystkim jako aparat. Taki, po który nie trzeba sięgać do kieszeni, bo już mamy go na nosie. Wrażenia są zatem mieszane, ale pewnie i tak kupię Google Glass, gdy tylko wejdą do sprzedaży.[/cytat]

Czekacie na ten gadżet czy to dla Was wciąż pieśń przyszłości?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)