Pierwszy interkontynentalny lot jetpackiem skończył się w morzu

Yves Rossy to szwajcarski łowca przygód, który postanowił przelecieć z Europy do Afryki dzięki odrzutowemu silnikowi przyczepionemu do pleców. Niestety próba zakończyła się fiaskiem, a Szwajcar wylądował w Morzu.

Pierwszy interkontynentalny lot jetpackiem skończył się w morzu
Marek Maruszczak

26.11.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:52

Yves Rossy to szwajcarski łowca przygód, który postanowił przelecieć z Europy do Afryki dzięki odrzutowemu silnikowi przyczepionemu do pleców. Niestety próba zakończyła się fiaskiem, a Szwajcar wylądował w Morzu.

Samozwańczy Jetman usiłował przedostać się na skrzydłach jetpacka z Tangeru w Maroko do Tarify w Hiszpanii. Do pokonania miał trasę 23 mil. To tylko o jedną milę więcej niż jego poprzedni rekord – przelot nad kanałem La Manche.

Pomimo tego, że tym razem startował z samolotu, aby zużyć mniej paliwa lot nie zakończył się sukcesem. Na szczęście zarówno człowiek jak i maszyna wyszli z całego zajścia bez szwanku. Szwajcar od razu zapowiedział, że kolejną próbę podejmie już za miesiąc.

Jetpacki to świetne gadżety, ale niestety jedną z ich wad jest mały zasięg. Może dokonania szwajcarskiego Jetmana wpłyną na jeszcze większe zainteresowanie pracami nad zwiększeniem ich funkcjonalności.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.