Pierwszy kanał dla dzieci w HD

Pierwszy kanał dla dzieci w HD

Pierwszy kanał dla dzieci w HD
Szymon Adamus
08.09.2008 14:00

bebe tv. Oto pierwszy kanał telewizyjny kierowany dla dzieci, który zaoferuje treści w wysokiej rozdzielczości.

Kanał bebe tv wystartował 7 maja 2007 i od 15 maja 2007 pojawił się w ofercie satelitarnej platformy UPC Direct z Astry - 19,2E - pisze Sat Kurier. Później dołączyły go m.in. oraz holenderska platformy Canal Digitaal dla Holandii, Belgii i Luksemburga. bebe tv jest także w ofercie rumuńskiej platformy Focus Sat, współpracującej z UPC Direct.

bebe tv. Oto pierwszy kanał telewizyjny kierowany dla dzieci, który zaoferuje treści w wysokiej rozdzielczości.

Kanał bebe tv wystartował 7 maja 2007 i od 15 maja 2007 pojawił się w ofercie satelitarnej platformy UPC Direct z Astry - 19,2E - pisze [Sat Kurier.](http://satkurier.pl/news/42680/bebe-tv-hd-pierwszym-kanalem-hd-dla-dzieci.html Później dołączyły go) Później dołączyły go m.in. oraz holenderska platformy Canal Digitaal dla Holandii, Belgii i Luksemburga. bebe tv jest także w ofercie rumuńskiej platformy Focus Sat, współpracującej z UPC Direct.

Niestety nie mówi to nam nic o tym czy stacja wejdzie do oferty któregoś z polskich nadawców. Na niedawno odbytej, szóstej konferencji platformy n (zapis relacji na żywo z konferencji znajdziecie na HDTVmanii) kanały dla najmłodszych odbiorców były jednym z głównym tematów o jakich mówił Maciej Sojka. bebe tv HD potwierdza tylko jak ważny jest to sektor rynku. Czy się to rodzicom podoba czy nie.

Póki co bebe tv w standardowej jakości jest dostępne w ofertach niektórych telewizji kablowych. Jednymi z nich są Multimedia Polska i UPC, które już jakiś czas temu weszły na ścieżkę HD. Może kiedyś rozwiną one swoją ofertę o filmy dla dzieci w wysokiej rozdzielczości?

Źródło: bebetvSatKurier

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)