Pierwszy legalny latający samochód. To mogło się zdarzyć tylko w Japonii

Pierwszy legalny latający samochód. To mogło się zdarzyć tylko w Japonii

SkyDrive Project SD-03
SkyDrive Project SD-03
Źródło zdjęć: © SkyDrive
Karolina Kowasz
05.11.2021 20:14, aktualizacja: 05.11.2021 20:30

Mogłoby się wydawać, że latające samochody to pieśń dalekiej przyszłości, ale nic bardziej mylnego. Japonia po raz kolejny udowadnia, jak bardzo zaawansowanym technologicznie jest krajem. To właśnie tam powstał prototyp latających taksówek.

Twórcom projektu SkyDrive Project SD-03 udało się otrzymać pozytywną rekomendację dla swojego pojazdu. Oznacza to, że ich prototyp latającego samochodu dostanie certyfikat bezpieczeństwa umożliwiający producentowi rozwój firmy w kierunku świadczenia usługi transportu osób.

W oczekiwaniu na certyfikat

Jak donosi SkyDrive, pojazd ma otrzymać certyfikat bezpieczeństwa dopiero w 2025 roku. Pomimo opóźnienia względem pierwotnego planu, firma jest zadowolona z jego otrzymania. Japońskie Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT) w ubiegłym tygodniu przyjęło wniosek o certyfikat i już został on zaakceptowany.

SkyDrive Project SD-03 World Debut

Po otrzymaniu certyfikacji bezpieczeństwa w 2025 roku, firma będzie mogła rozpocząć transport osób za pomocą swoich latających samochodów. Co ciekawe, w pojazdach znajduje się tylko miejsce dla pasażera. Oznacza to, że maszyny wymagają zdalnego kierowcy, który teoretycznie może znajdować się w dowolnym miejscu na Ziemi i jednocześnie sterować pojazdem. Możliwe jednak, że firma zdecyduje się iść w kierunku kierowania za pomocą sztucznej inteligencji.

Niepewna przyszłość

Nie da się jednak ukryć, że pomysł SkyDrive może być zbyt innowacyjny dla wielu osób. Obecnie społeczeństwo nie jest, w większości, pozytywnie nastawione do rozwiązań autonomicznych. Przyszłość pokaże więc, czy firma faktycznie uda się odnieść zakładany sukces.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)