Pierwszy notebook z nVidia 9650M GT

Brytyjska firma Rock zapowiedziała swój nowy produkt - laptopa Pegasus 520. Jest to pierwszy notebook wyposażony w kartę graficzną nVidia 9650M GT.

Damian

22.08.2008 | aktual.: 15.03.2022 11:19

Brytyjska firma Rock zapowiedziała swój nowy produkt - laptopa Pegasus 520. Jest to pierwszy notebook wyposażony w kartę graficzną nVidia 9650M GT.

Na początku może o samej karcie. Posiada ona 1GB własnej pamięci VRAM, wspiera drugą generację technologii PureVideoHD, która łączy sprzętową akcelerację procesorów graficznych firmy nVidia, zintegrowany odtwarzacz filmów high definition oraz wsparcie dla HDCP. Oczywiście dzięki karcie odtworzyć można filmy w pełnej rozdzielczości 1080p.

W środku notebooka znajduje się procesor Intel T9500 Core 2 Duo 2.6GHz, do 4GB pamięci DDR2 i do 320GB miejsca na dysku twardy 7200RPM. Urządzenie posiada także moduł Bluetooth, kartę WiFi a/b/g/n oraz kamerę 2MPix.

Pegasus 520 wyposażony jest jeszcze w 4 porty USB 2.0, obsługę eSATA, HDMI, Firewire, czytnik kart pamięci 8-in-1 oraz opcjonalnie napęd Blu-ray.

Laptop jest już dostępny na rynku w niemałej cenie 999 funtów (ok 4 tys złotych).

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikigadżetykomputery
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.