Pioneer DreamBook Lite M11 - Windows XP powraca do łask?

Pioneer DreamBook Lite M11 - Windows XP powraca do łask?19.09.2010 18:30
Pioneer DreamBook Lite M11 - Windows XP powraca do łask?
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/09/PioneerComputersDreamBookLiteM1110.1InchNetbook1.jpg)
Jacek Klimkowicz

Jest on niesłychanie lekki (930 gramów) i można go nabyć z systemem Windows XP SP3 w całkiem przyzwoitej cenie. Czym jeszcze zaskoczy nowy DreamBook?

Jest on niesłychanie lekki (930 gramów) i można go nabyć z systemem Windows XP SP3 w całkiem przyzwoitej cenie. Czym jeszcze zaskoczy nowy DreamBook?

Oczywiście, dostępna będzie również wersja z systemem Windows 7, lecz już sam fakt oferowania leciwego XP może niektórych dziwić. Ceny zaczynają się od 399 dolarów. Dużo? Wydawałoby się, że nie, lecz nie dajmy się zwieść. Lista wyposażenia standardowego jest bowiem naprawdę uboga. Netbook w standardzie oferuje użytkownikowi 10,1-calowy ekran (1024 x 600), procesor Intel Atom N455 (1,66 GHz), 1 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o nieznanej pojemności i niezbędne interfejsy.

Otrzymamy więc 3 porty USB 2.0, złącza audio, czytnik kart pamięci, kartę LAN, kamerkę internetową  i... tyle. Reszta wyposażenia znajduje się na liście "factory options". Tam trafiły m.in. moduł WiFi, Bluetooth, modem 3G i normalny, 6-komorowy akumulator. Warto wiedzieć, że w standardzie ładowany jest beznadziejną 3-komorową baterią o pojemności "aż" 24,42 Wh.

Wedle producenta ma ona zapewnić nawet 4,5 godziny pracy, co jednak nie wydaje się realnym czasem działania. Akumulator mający dodatkowe 3 komory i 24,42 Wh pojemności to kolejna pozycja na liście opcji. Takie postępowanie może dziwić, ale Pioneer najwyraźniej wychodzi z założenia, że głupich nie brakuje...

Źródło: TechFresh.net

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)