PKP normalnieje! W Intercity obejrzymy filmy i zagramy

Zdjęcie pociągu pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie pociągu pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

26.09.2014 17:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PKP Intercity jeszcze w tym roku wypuści na tory 300 wagonów z WiFi. To jednak dopiero początek “technologicznej rewolucji” w pociągach.

WiFi w PKP

Pod tym względem jest coraz lepiej. Owszem, pociągi wciąż sie spóźniają, wciąż są zatłoczone, ale przynajmniej stają się nowoczesne. WiFi to może jeszcze nie standard, ale zwiększa się liczba wagonów, w których pasażerowie mają dostęp do darmowego WiFi.

A pod koniec roku będzie ich jeszcze więcej. Jak informuje Rzeczpospolita, cytowana przez TVN 24 BiS, spółka PKP Intercity “chce mieć 300 wagonów z Wi-Fi”. I to przed 2015 rokiem!

Plany modernizacji pociągów Intercity są ciekawsze. Spółka chce, byśmy w trakcie podróży mogli oglądać filmy i grać w gry.

PlayStation 4 w pociągu?

Zdjęcie wagonu pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie wagonu pochodzi z serwisu shutterstock.com

Niestety nie znamy szczegółów i nie wiemy, jak miałoby to wyglądać. Ekrany w zagłówkach? “Normalne konsole” czy proste gierki, jak na telefonie? Pytań jest sporo, a Intercity na razie niczego nie wyjaśnia, tylko obiecuje.

Tak czy siak plany są ambitne i ciekawe. PKP w końcu normalnieje i staje się w miarę nowoczesnym przewoźnikiem. Lepiej późno niż wcale, bo konkurencja - np. Polski Bus - już dawno im odjechała.

Czy WiFi wraz z grami i filmami sprawi, że będziemy jeździć pociągami? Cóż, pewnie niższe ceny i trzymanie się rozkładu skuteczniej zaprosiłoby ludzi na perony. Ale to krok w dobrą stronę, więc czekamy na rezultat.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)