Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo

Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo

Serial "Czas honoru"
Serial "Czas honoru"
Marta Wawrzyn
02.12.2014 12:58

Ktoś w TVP musiał przeczytać nasze stare teksty, w których pisaliśmy, że osoby opłacające abonament RTV nie powinny dodatkowo płacić za możliwość obejrzenia tych samych filmów czy seriali w Internecie. Telewizja Polska nagrodzi uczciwych telewidzów darmowym serwisem VoD.

Na Telewizję Polską tutaj tylko narzekamy, ale dziś wypada ją pochwalić. Bo oto dzieje się to, o co apelowaliśmy od dawna: powstaje Strefa Widza, serwis VoD przeznaczony przede wszystkim dla osób opłacających abonament RTV.

Strefa Widza, czyli nagroda za uczciwość

Jak pewnie wiecie, nawet jeśli nie korzystacie, Telewizja Polska serwis VoD cały czas posiada i część materiałów udostępnia w nim bezpłatnie. Ale za te bardziej atrakcyjne trzeba płacić i to dość słono – gdybyśmy mieszkali w USA, zamiast kilku odcinków "M jak miłość" moglibyśmy oglądać przez miesiąc wszystko na Netfliksie. Płacić za materiały oglądane w Internecie muszą nawet ci, którzy nie unikają abonamentu. Czyli, powiedzmy szczerze, zdecydowana mniejszość narodu.

Teraz TVP tę uczciwą mniejszość chce nagrodzić. Rzecznik TVP Jacek Rakowiecki mówi w "Pressie", że nikt się nie łudzi, iż Strefa Widza nakłoni 90% narodu do opłacania abonamentu. "Chcemy po prostu w ten sposób podziękować tym, którzy wbrew powszechnej 'modzie' nadal uczciwie i konsekwentnie płacą na media publiczne" – twierdzi rzecznik.

Jak to będzie działać?

Strefa Widza ma wystartować już w piątek 5 grudnia. W ofercie znajdzie się 36 tys. materiałów wideo, niestety z reklamami. Aby się zalogować, trzeba będzie podać numer abonenta. System będzie co miesiąc sprawdzał, czy użytkownik aby na pewno z abonamentem nie zalega.

Obraz

Oczywiście pisanie, że abonenci będą mieli dostęp do serwisu VoD "za darmo" to lekkie nadużycie – będą mieli dostęp za 21,50 zł miesięcznie, czyli pieniądze, które i tak wydają na abonament. Ale ważne jest to, że dostaną nową usługę bez żadnych dodatkowych opłat. Skończy się płacenie po 5 zł za każdy odcinek serialu, którego nie zdążyło się obejrzeć w telewizji o określonej porze. Co ważne, skończy się też płacenie za przedpremierowe treści.

Podobnie jak rzecznik TVP, nie sądzę, aby Strefa Widza nakłoniła miliony ludzi do płacenia abonamentu. Tacy jak ja tylko zerkną, uznają, że nie ma tam żadnego serialu, który by chcieli oglądać, i pójdą dalej. Ale dla tych z nas, którzy i tak na media publiczne płacą i uważają treści proponowane przez TVP za wartościowe, to bardzo fajna niespodzianka. Brawa dla TVP, to krok w dobrym kierunku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)