Planeta cudów

Planeta cudów11.05.2008 06:22
Katarzyna Kieś
398981621493076866

Trafiłam wczoraj na pewną stronę w necie. Zarezerwujcie sobie kilka chwil na wirtualny spacer po najwspanialszych jaskiniach świata. Zobaczenie tego wszystkiego nie byłoby możliwe, gdyby nie odwaga i ciekawość grotołazów oraz możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń.

Gdyby nie istniał aparat fotograficzny, nie zobaczylibyście zdjęć jednego z najdziwniejszych światów. Gdyby nie było kamery, nie moglibyście obejrzeć filmów z dziwami ukrytymi w grotach.

Gdyby nie było komputerów, nie zobaczylibyście nigdy ani zdjęć, ani filmów z jaskiń; i nie moglibyście manipulować oglądanym obrazem.

A gdyby nie było Internetu, nie moglibyście (nie ruszając się z krzesła i z własnego mieszkania) poznawać wspaniałości naszego świata.

Może we Wszechświecie jest tylko jedno takie miejsce. Może jest ich więcej...Ale na dziś wiemy na pewno, iż nasza planeta jest prawdziwym klejnotem w Kosmosie. Jest bezcenna - trzeba chronić jej piękno, niepowtarzalność i wyjątkowe uwarunkowania bio – geograficzno – fizyczne.

Człowiek potrafi wiele: ot, chociażby w ciągu kilkuset lat tak wpłynąć na środowisko naturalne, że przyroda dostaje lekkiej „czkawki” (czego efektem są obserwowane zmiany klimatyczne).

Człowiek potrafi jednak jeszcze więcej: mianowicie używać rozumu. I tworzyć rozwiązania, które pomogą chronić cud zwany Ziemią.

Foto: sxc

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)