Plant-O-Bot - zapalony fan zieleni zasilany energią roślin

Plant-O-Bot - zapalony fan zieleni zasilany energią roślin

Plant-O-Bot - zapalony fan zieleni zasilany energią roślin
Katarzyna Kieś
03.04.2010 23:44

Plant-O-Bot kocha zieleń. I w swoim mózgu robota ma zakodowane jedno: zarazić swoją pasją jak największą liczbę osób. Ma do tego nawet odpowiednie narzędzia.

Plant-O-Bot kocha zieleń. I w swoim* mózgu *robota ma zakodowane jedno: zarazić swoją pasją jak największą liczbę osób. Ma do tego nawet odpowiednie narzędzia.

Jakie? Widać na załączonym obrazku poniżej.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/04/plantobot2.jpg)

Plant-O-Bot uwielbia rośliny - do tego stopnia, że pozwala im rosnąć w swoim* ciele*.

By jednak nie było zbyt sielsko, obowiązuje zasada coś za coś. I gdyby Plant-O-Bot potrafił mówić, ująłby temat tak: "Ja pozwalam rosnąć roślinom na sobie i o nie dbam, ale w zamian czerpię z nich energię". (Czyżby był to przykład na bardzo specyficznie pojętą protokooperację?;-))

O jaką energię chodzi, skąd czerpaną i w jaki sposób wykorzystywaną, niestety, nie napiszę, ponieważ nie wspomina o tym autor konceptu, Indonezyjczyk Yekti Bharoto. Jedyne, co wiadomo, to że  Plant-O-Bot ma być zasilany energią pochodzącą z roślin, które wyrastają na robocie.

By rośliny energię dostarczały, trzeba o nie zadbać. Dlatego Plant-O-Bot specjalnym wskaźnikiem poziomu energii sygnalizuje, kiedy porastająca go zieleń ma się dobrze (na kolor zielony), lub gdy jest źle (kontrolki robią się czerwone).

Trudno powiedzieć, czy Plant-O-Bot ma szansę stać się liderem, za którym ruszą masy ludzi ogarniętych pasją sadzenia i pielęgnacji zieleni. Zanosi się jednak, że ktoś na tym pomyśle mógłby nieźle zarobić - autor konceptu oprócz samego Plant-O-Bota zaprojektował również całą serię gadżetów reklamujących robota. Byłoby więc z czego czerpać zyski, kiedy wokół Plant-O-Bota zrobiło się głośno.

  • Slider item
[1/1]

Źródło: Tuvie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)