Playstation 3 z DivXem i profilem Blu-ray 1.1

Playstation 3 z DivXem i profilem Blu-ray 1.118.12.2007 15:00
Playstation 3 z DivXem i profilem Blu-ray 1.1
Szymon Adamus

Uaktualnienie systemu konsoli do gier Sony jest już dostępne. Fani kina powinni ucieszyć się szybką odpowiedzią tego producenta na dodanie obsługi DivX w Xboxe 360 Microsoftu.

Odświeżona PS Trójka pozwala na odtwarzanie filmów DivX i WMV. Sony wprowadziło też wsparcie dla BD 1.1, który dodaje między innymi opcję picture in picture. Mimo mniejszej ilości gier niż u konkurencji Sony Playstation 3 staje się coraz ciekawszym centrum multimedialnym.

Niestety wspomniana obsługa formatu DivX nie oznacza obsługi XviD. Według testów przeprowadzonych przez Gizmodo update dodaje wiele funkcjonalności, ale jest gorszy do tego, który niedawno wprowadził do swojego next-gena Microsoft.

Uaktualnienie systemu konsoli do gier Sony jest już dostępne. Fani kina powinni ucieszyć się szybką odpowiedzią tego producenta na dodanie obsługi DivX w update dodaje wiele funkcjonalności, ale jest gorszy do tego, który niedawno wprowadził do swojego next-gena Microsoft.

Playstation 3 odtwarza bez problemu DivX y i WMV, ale nie radzi sobie za dobrze z XviDem. Niektóre pliki podobno działają, ale bardzo wybiórczo. PS3 sprawia też problemy przy streamowaniu materiału z komputera. Konsola obsługuje tylko Windows Media Playera 11. Windows Media Connect nie działa. Pliki można odtwarzacz z wypalonych CD i DVD.

Na plus Gizmodo wskazuje

  • jakość obrazu odtwarzanych DivXów,
  • dobre rozciąganie filmów,
  • wygodniejsza (ale nadal gorsze niż w Xbox 360) kontrola odtwarzacza.

Inne funkcje dodane w nowym oprogramowaniu, to na przykład system zmiany głosu i drobne poprawki obsługi muzyki.

Źródło i fot.: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)