PlayStation 4 – co sądzicie o nowej konsoli? [wyniki ankiety + wypowiedzi Czytelników]

PlayStation 4 – co sądzicie o nowej konsoli? [wyniki ankiety + wypowiedzi Czytelników]

PlayStation 4 – co sądzicie o nowej konsoli? [wyniki ankiety + wypowiedzi Czytelników]
Redakcja Gadżetomanii
03.03.2013 12:46, aktualizacja: 10.03.2022 12:23

Emocje po pierwszym pokazie PlayStation 4 już nieco opadły. Mogliście więc na chłodno przeanalizować przekazane informacje i wyrazić swoją opinię. Zdradzamy, czy nasi Czytelnicy są zainteresowani PS4 i prezentujemy najciekawsze wypowiedzi na temat sprzętu.

Emocje po pierwszym pokazie PlayStation 4 już nieco opadły. Mogliście więc na chłodno przeanalizować przekazane informacje i wyrazić swoją opinię. Zdradzamy, czy nasi Czytelnicy są zainteresowani PS4 i prezentujemy najciekawsze wypowiedzi na temat sprzętu.

Za mało konkretów

Z wyników ankiety można wnioskować, że Czytelnicy Gadżetomanii wciąż czekają na więcej szczegółów. Ale bardzo istotna będzie też cena konsoli. Na pytanie "Czy planujesz zakup konsoli PlayStation 4?" aż 25% osób odpowiedziało: "tak, jeśli nie będzie zbyt drogie".

Na drugim miejscu pojawiła się odpowiedź: "Na razie konsola mnie nie przekonała, czekam na więcej informacji" (22%). Na więcej detali na pewno możemy liczyć na czerwcowej wystawie Electronic Entertainment Expo. A może już wcześniej Sony zdecyduje się na pokazanie czegoś? Ptaszki ćwierkają, że Microsoft pokaże nowego Xboxa już w kwietniu.

Tyle samo procent Czytelników zagłosowało na opcję: "Nie, wolę grać na innym sprzęcie". Czyżby mocna frakcja pecetowców? Sony będzie mieć problemy z przekonaniem ich do swojej konsoli.

Również 22% głosujących Czytelników, choć odrobinę mniej jeśli chodzi o oddane głosy, jest jednak wiernych marce PlayStation i ma zamiar kupić kolejną konsolę.

9% głosujących zdecydowanych jest już dziś. Zaprezentowane funkcje i gry okazały się wystarczające, by mieli ochotę wyłożyć pieniądze (jeszcze nie wiemy, ile dokładnie) na PlayStation 4.

Podsumowując, tak rozkładały się Wasze głosy:

Czy planujesz zakup PlayStation 4?

  • Jeśli nie będzie zbyt drogie, to tak (25%, Głosy: 222)
  • Na razie konsola mnie nie przekonała, czekam na więcej informacji (22%, Głosy: 198)
  • Nie, wolę grać na innym sprzęcie (22%, Głosy: 195)
  • Tak, jestem wierny marce PlayStation! (22%, Głosy: 194)
  • Tak, przekonały mnie ciekawe funkcje i gry (9%, Głosy: 83)

Konsola tylko z nazwy?

Obraz

Jasiński Radek krytykuje funkcje społecznościowe konsoli:

PS4 konsolą do gier jest chyba tylko z nazwy. Sony przybrało całkowicie niezadowalający mnie kierunek (tak samo pewnie zrobi Microsoft, niestety). Zamiast skupić się na naprawianiu błędów konsoli poprzedniej generacji (niewygodny dla wielu osób pad, brak kompatybilności wstecznej), postanowili że lepiej jest przeforsowywać coś, co dumnie nazywa się "social features".

Większość graczy (przynajmniej z tego, co widzę) ma w głębokim poważaniu, czy ktoś z ich znajomym dowie się, że odblokował jakieś osiągnięcie w Call of Duty, czy też innym Battlefield - a chwalenie się tym, że można opublikować na FB krótki film, czy zrzut ekranu nie jest czymś niesamowitym - Steam (w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu) ma to od jakiegoś czasu.

Oprócz tego funkcja przesyłania obrazu "na żywo" na tablety, telefony, Vitę, czy inne ustrojstwa również mi się nie podoba, bo jest po prostu zbędne. Taki niby fajny gadżet, ale znudzi się pewnie po krótkim czasie - przypomina mi to czas, w którym każdy nowy telefon musiał mieć kamerkę VGA do wideo-rozmów (mam dziwne wrażenie, że bajery tego typu spotka ten sam los, co właśnie wspomniane przeze mnie kamerki).

Marek Zieliński pisze z kolei:

A ja jestem na tak. Oczywiście jak na standardy konsol grafika imponuję, choć jeśli popatrzymy na Crysis 3 PC to już rewelacji nie ma. Co do gier, można jeszcze dodać, że wszystkie były tworzone jeszcze na starym devkidzie z 4 GB RAM-u :), więc może być tylko lepiej.

Dodam tylko że CIESZMY SIĘ NOWĄ NADCHODZĄCĄ GENERACJĄ, bo pewnie to już zmierzch konsol jakie znamy. Później zostanie nam tylko FREE2PLAY, a gdy to nastanie stwierdzę że jestem już za stary na takie gry, i spokojnie powrócę do starego dobrego Panzer General 2.

Marcin Muszynski zaleca brak przesadnego entuzjazmu:

Zobaczymy, co zaoferuje Xbox. Nie ma się co podniecać za szybko.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat PlayStation 4, zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami na temat konsoli:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)