PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie]

PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie]10.02.2015 08:10
PlayStation 4 czy Xbox One? [Waszym zdaniem - podsumowanie]

Która konsola jest lepsza? Przed tygodniem zastanawialiśmy się nad wyborem pomiędzy PlayStation 4 i Xboksem One. Który z tych sprzętów cieszy się większym uznaniem? I jak prezentują się wyniki ankiety? Poznajcie wyniki sondy i wybrane głosy z dyskusji, toczonej przez zwolenników różnych konsol.

W poprzednim tygodniu w artykule „PlayStation 4 czy Xbox One?” pytaliśmy Was o opinię na temat konsol Microsoftu i Sony. Choć obie zaliczane są do tej samej, ósmej generacji, to różnice między nimi są na tyle istotne, że decydując się na któraś z nich warto dokonać przemyślanego, świadomego wyboru.

Na zalety sprzętu Microsoftu zwrócił uwagę Wojdyr:

Sam jestem graczem Pecetowym, ale jeśli już miałbym kupić konsolę to byłby to Xbox.Lepsze Online, lepszy pad, lepsze Exy (w sumie to PS4 ma choć jeden Ex godny uwagii ?) dodatkowo wprowadzają ten system że niedługo w niektórych grach będzie można grać razem z pecetowcami więc już w ogóle super.Ps4 to trochę przereklamowana zabawka.

Głosy zwolenników XO spotkały się ze sprzeciwem graczy, wolących PlayStation, jak 3ndriu:

Jestem Otaku więc PS4 ma i będzie mieć dla mnie więcej tytułów w które chciałbym zagrać. Dla normalnego użytkownika jednak jest to trudniejsza decyzja. Ja jednak czekam na to kiedy pojawią się YLoD'y itp.

Nie brakło również odniesienia do światowych rynków i podkreślenia znaczenia konsoli, która w Polsce w praktyce znajduje się poza rywalizacją. Wspomniał o niej Czytelnik o nicku zaniepokojony:

Siódma generacja: najpopularniejsze konsole (tj. najwięcej graczy) - Wii oraz Nintendo DS, najlepsza gra: Super Mario Galaxy (tytuł na wyłączność na Wii). Aktualna generacja stacjonarek: PS4 na prowadzeniu w popularności, XOne dopiero od dwóch miesięcy udało się zdetronizować Wii U. (Ogólnie natomiast to właśnie Nintendo 3DS jest najpopularniejszą konsolą 8. generacji.) To gołe fakty, które nijak się mają do marketingowego obrazu jaki jest kreowany.

Duża część dyskusji dotyczyła wyboru pomiędzy konsolą, a pecetem. Na zalety tego drugiego zwracał uwagę m.in. User:

PC podłączamy do TV. Kupujemy pada, klawiaturę i mysz bezprzewodową.... i śmiejemy się z konsolowców :)Zalety to:

  • tańsze gry (ceny na nowe konsole to jakaś masakra)
  • pełen dostęp do multimediów (internet, filmy, muzyka)
  • DARMOWY multiplayer
  • lepsza grafika
  • radość z gry w strategie i strzelanki za pomocą myszki (jakoś jest nieporównywalnie lepsza do pada) (...)

Zalet konsoli bronił Krzysztof Kiełkowski:

(...) Kupuję konsole, i nie martwie się czy gra mi pójdzie, czy directX będzie odpowiedni a może gra wyszła już na edycje nie obsługiwaną przez moją kartę, czy jakichś sterowników nie będzie brakowało. Spokój dla duszy :D

A jak w odniesieniu do tych wartych uwagi, ale jednostkowych opinii wypadła nasza ankieta (przy okazji dziękujemy za oddane głosy!)?

398249504287965344

Zwycięstwo PlayStation jest tu niekwestionowane – na konsolę Sony zagłosowała ponad połowa uczestników. Mniej niż jedna piąta wskazała Xboksa a jedną czwartą głosów oddali zwolennicy grania na pececie. Na inną konsolę zagłosowało zaledwie kilkadziesiąt osób – w sumie 2,7 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)