PlayStation 5 ma skrócić i ułatwić produkcję gier

PlayStation 5 ma skrócić i ułatwić produkcję gier
Jan Domański

03.09.2019 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słyszymy wiele górnolotnych zapewnień od przedstawicieli Sony i Microsoftu na temat nowych konsol. Co jednak z samą otoczką tworzenia gier na przyszłe maszyny? Jeden z twórców mówi, że Play Station 5 redukuje czas potrzebny na wyprodukowanie gier.

Jak podaje GamingBolt, Tim Ash ze studia BoxFrog Games bardzo pozytywnie wypowiadał się w wywiadzie na temat możliwości projektowania gier na PlayStation 5. Twierdzi, że nowy procesor to duży krok naprzód.

Więcej mocy, szybsza produkcja gier

Powiedział, że "Pozbywa nas wielu ograniczeń związanych z liczbą obliczeń, które można wykonywać w locie. Mamy tak wiele pomysłów, które są bardzo trudne, a nawet niemożliwe do wdrożenia na obecnej generacji konsol. Ponadto faktycznie znacznie skraca się czas programowania, ponieważ na optymalizację trzeba poświęcić mniej czasu."

W takim razie nie chodzi o różne nowe technologie, a zwykłe zwiększenie wydajności PlayStation 5. Kojarzycie na pewno temat demonstracji wczesnych wersji gier na targach i pokazach, gdzie uruchamiane są na bardzo wydajnych maszynach, a później realne wymagania sprzętowe są niższe, nawet te rekomendowane.

Optymalizacja to pracochłonny element tworzenia gier

To właśnie kwestia optymalizacji, nad którą twórcy nie raz spędzają sporo czasu. Dzięki większej mocy obliczeniowej nowego PlayStation i Xboxa, w części przypadków będą mieli mniej pracy, bo nowy sprzęt fizycznie udźwignie zastosowane elementy bez uciekania się do sztuczek z kodem czy obniżania jakości np. grafiki.

Mimo nowych konsol o większych możliwościach optymalizacja powinna być i tak ważna, w końcu nikt nie chce chrupania animacji na świetnej nowej konsoli czy (w końcu też odbije się to na grach komputerowych) konieczności kupowania naprawdę drogiego sprzętu, żeby w ogóle zagrać w nachodzące gry, nawet niekoniecznie w rekomendowanej specyfikacji, a bliżej minimalnej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)