PlayStation VR: Przystawka zwiększająca moc PS4 jest wielkości konsoli Nintendo Wii!

PlayStation VR: Przystawka zwiększająca moc PS4 jest wielkości konsoli Nintendo Wii!
Juliusz Czarnecki

17.12.2015 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żeby PlayStation VR działało bezproblemowo, potrzebne są… dwie konsole. Przynajmniej tak to będzie wyglądało, skoro przystawka do PlayStation 4 nie jest małym gadżetem.

Moc PlayStation 4 nie wystarczy, żeby uciągnąć wirtualną rzeczywistość. To żaden powód do wstydu, powiem pecetowe wymagania Oculus Rift również są spore. Oculus już teraz podkreśla, że cena całego zestawu gogli VR zależeć będzie od tego, jaki komputer posiadamy - jeśli czeka nas modernizacja, za wszystko możemy zapłacić nawet 1500 dolarów! To pokazuje, że VR wymaga naprawdę dużej mocy.

Dlatego też do PlayStation VR dodawana będzie specjalna “przystawka”, która zwiększy moc PlayStation 4. Dzięki temu gry VR będą działały płynnie, w odpowiedniej ilości klatek. Sony chce, żeby 90 FPS-ów było standardem, ale celem jest 120 klatek na sekundę. Przystawka ma to umożliwić.

Nie znamy szczegółów jej działania, za to mniej więcej wiemy, jakich będzie rozmiarów. Z przedpremierowych pokazów wynika, że przystawka wygląda tak jak konsola Nintendo Wii:

Obraz

Wii nie należy do największych konsol, ale trudno mówić tutaj o kieszonkowych wymiarach. Przystawka jest więc czymś w rodzaju dodatkowej konsoli, co oznacza, że PlayStation 4 naprawdę sporo brakuje pod względem mocy.

Nie znamy dokładnej specyfikacji podstawki. Wiadomo tylko tyle, że to właśnie do niej będziemy podłączać PlayStation VR, a nie bezpośrednio do konsoli PS4.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)