PlayStation VR: znamy szczegóły związane z przystawką

PlayStation VR: znamy szczegóły związane z przystawką
Juliusz Czarnecki

23.12.2015 22:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednak nie jest tak duża jak Nintendo Wii, wiemy również do czego służy - poznaliśmy nieco więcej informacji o urządzeniu dołączanym do PlayStation VR.

Ostatnie plotki sugerowały, że urządzenie dołączane do PlayStation VR, zwiększające moc PlayStation 4, będzie wielkości konsoli Nintendo Wii. Sprzęt jest jednak nieco mniejszy - donosi portal Eurogamer. Według serwisu sprzęt mierzy 140×140×35 mm, podczas gdy Wii 215×157×44 mm.

Dlaczego dodatkowy sprzęt jest potrzebny? Eurogamer wymienia funkcje urządzenia. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie płynności i zmniejszenie uczucia nudności. Serwis spekuluje, że przystawka “dysponuje całkiem sporą mocą obliczeniową”. Sugeruje to obecność aktywnego chłodzenia. Eurogamer zdradza, że “wentylator ma około 25 mm średnicy”, ale nie pracuje głośno.

Nie zmienia to jednak faktu, że przystawka jest tylko dodatkiem, a najważniejsze funkcje wciąż należą do PlayStation 4. Pomysł, by dodatkowe urządzenie odciążyło konsolę, wydaje się jednak strzałem w dziesiątkę. Oby faktycznie gry na PlayStation VR działały bez zarzutu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)