Plotka - Soul Reaver wraca?

Plotka - Soul Reaver wraca?

Anioł Śmierci (Fot. VG247)
Anioł Śmierci (Fot. VG247)
Piotr Rusewicz
20.03.2012 21:00

Tajemnicze źródło strony VG247 potwierdziło, że Crystal Dynamics pracuje nad rebootem Soul Reavera. Jak na razie nie podano szczegółów, ale wiadomo jedno – będzie się działo.

Tajemnicze źródło strony VG247 potwierdziło, że Crystal Dynamics pracuje nad rebootem Soul Reavera. Jak na razie nie podano szczegółów, ale wiadomo jedno – będzie się działo.

Soul Reaver to gra kultowa, a cała seria Legacy of Kain jest, moim skromnym zdaniem, jedną z najlepiej napisanych gier wideo w historii. W zasadzie obok gier Yazza najlepszą. Głęboka, piękna, mroczna i intrygująca – poza Blood Omenem 2 do dziś zachwyca swoją historią, ale także gameplayem. Zresztą w Blood Omena i Soul Reavera pogrywam od czasu do czasu na PlayStation 3, bawiąc się świetnie. Zarówno wersje konsolowe, jak i pecetowe można kupić dziś za grosze, co szczerze polecam.

Soul Reaver (warto zaznaczyć – Soul Reaver, a nie Legacy of Kain) ma rzekomo doczekać się wznowienia po Hitmanie i Tomb Raiderze. W zasadzie wiadomo, że Thief także doczeka się sequela, a Deus Ex własnego już dostał, więc wszystkie (no chyba że Gex też do nich należał) wielkie licencje Eidosu otrzymają nowe wersje. Rodzi się tylko jedno pytanie.

Soul Reaver: Storyline

Po co?! Jeżeli Soul Reaver będzie czymś więcej niż wznowieniem, jeżeli będzie to zupełnie nowa, opowiedziana od początku historia Raziela, to odrobinę się obawiam. Wbrew pozorom Legacy of Kain miał potencjał na sequele i prequele, a reboot może okazać się sporym problemem dla serii. Oczywiście ufam, że Eidos potrafi stanąć na wysokości zadania, ale główne osoby od Soul Reavera, Blood Omena czy generalnie historii opowiedzianej w serii nie pracują ani nie współpracują z nim od dawna.

Niektórzy twierdzą, że reboot ma być po prostu dokończonym Soul Reaverem (w swojej oryginalnej postaci), czego bym… nie chciał. Gra miałaby być dłuższa i większa, ale kończyłaby się happy endem, a wtedy nie byłoby tak genialnych rzeczy jak rozmowa Raziela i Kaina z Soul Reaver 2.

Soul Reaver 2 - Raziel finds the Pillars

Niemniej jednak Legacy of Kain to seria, którą znać wypada. Jej świetny przegląd jest w toku na Socksmakepeoplesexy, gdzie przeczytacie  recenzje/analizy Blood Omen oraz Soul Reaver Pitchforka, autora Rise and Fall of Final Fantasy. Kawał dobrego artykułu, chociaż nie wszędzie się z autorem zgadzam. W międzyczasie Square-Enix podgrzewa atmosferę, planując wydawanie starszych gier Eidosu na PC, w tym również Legacy of Kain. Oj, będzie się działo.

Źródło: VG247

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)