Plus GSM oskarżony o obrazę narodu polskiego. Jak to możliwe?!

Twórcy reklam nie mają łatwego życia. Muszą liczyć się z faktem, że ich dzieła mogą zostać zrozumiane zupełnie opacznie. Dlaczego rencista z Wałbrzycha oskarżył kabaret Mumio i Plus GSM o obrazę narodu polskiego?

Znowu mnie obrazili! (Fot. Flickr/hapal/Lic. CC by-nd)
Znowu mnie obrazili! (Fot. Flickr/hapal/Lic. CC by-nd)
Łukasz Michalik

Twórcy reklam nie mają łatwego życia. Muszą liczyć się z faktem, że ich dzieła mogą zostać zrozumiane zupełnie opacznie. Dlaczego rencista z Wałbrzycha oskarżył kabaret Mumio i Plus GSM o obrazę narodu polskiego?

Pan Stanisław Pilus poczuł się osobiście dotknięty reklamą Plusa. Jego zdaniem twórcy z kabaretu Mumio obrazili dobre imię narodu polskiego klipem, w którym chcieli uczcić Polaka – wynalazcę telefonu na parę.

Pan Stanisław tak uzasadnia swoje oburzenie:

Sformułowania te lekceważą kondycję umysłową Polaków poprzez wyśmiewanie się z ich możliwości wynalazczych. Chodzi o tworzenie telefonów na parę w epoce technologii cyfrowych.

Zgłaszając popełnienie przestępstwa rencista domaga się ukarania osób odpowiedzialnych za powstanie reklamy oraz wpłacenia nawiązki na konto wałbrzyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Prokurator wyznaczona do zbadania całej sprawy nie wykazała zrozumienia dla wrażliwości pana Stanisława i odmówiła rozpoczęcia śledztwa. Rencista nie dał jednak za wygraną, zgłaszając zażalenie. W rezultacie sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

Jeśli nie boicie się obrazy Waszych uczuć, poniżej możecie zobaczyć obrazoburczą reklamę, która tak zdenerwowała pana Stanisława.

Zgadzacie się z opinią, że kabaret Mumio zamiast śmieszyć, zaczął obrażać Polaków? A może warto zorganizować w Sieci zbiórkę, aby ufundować pana Stanisławowi bilet na najbliższy Kabareton?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.