Pływający dom - czy już taki widziałeś? [galeria + wideo]

Strona głównaPływający dom - czy już taki widziałeś? [galeria + wideo]
02.09.2010 21:00
Pływający dom - czy już taki widziałeś? [galeria + wideo]
Marcin Krzewicki
Marcin Krzewicki

Łodzie przekształcone w mieszkania i architektury unoszące się wraz z rosnącym poziomem wód są chyba już dobrze znane. Teraz nową modą jest budowanie prawdziwych pływających domostw. Mieszkanka te są niecodzienne i naprawdę wspaniałe.

Niemiecka grupa architektów, Rost Niderehe Architects, zaprojektowali dom i łódź w jednym. Zadaniem takiej nowoczesnej architektury ma być oczywiście stabilne utrzymanie domostwa na wodzie oraz zapewnienie wygodnych, jeśli nie nawet luksusowych warunków mieszkalnych. Jednak nie jest to koncepcja, tylko już zrealizowany projekt. Pływające domy można zobaczyć na kanale Eilbek w Hamburgu.

Piękne widoki

390443773446094833

Domy wykonane są z odpowiednio impregnowanego drewna. Takie pływające architektury wyglądają bardzo ciekawie i elegancko. Również w środku można liczyć na cudowne widoki nie tylko z tarasu, ale również wprost z jadalni czy salonu.

Praktyczność

390443773446225905

Przedstawiane pływające domy są najnowszą generacją architektury tego typu. Projektanci doszli do wniosku, że żadna łódź nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego komfortu chociażby trzyosobowej rodzinie. Dlatego o wiele lepszym pomysłem było przerobienie domu na łódź, niż odwrotnie. Z resztą efekt okazał się lepszy niż można było sobie wyobrazić.

Przestronność

390443773446356977

Na tym zdjęciu można zobaczyć salon znajdujący się w pływającym domu. Z pewnością można stwierdzić, że jet on przestronny, ustawny i idealnie nadaje się do różnych aranżacji. Wnętrze w żadnym przypadku nie zdradza charakteru i przeznaczenia tej architektury.

A houseboat in Oldenburg | euromaxx

Pływające domy może nie są we wnętrzach ozdobione marmurami, złotymi klamkami i tym podobnymi. Jednak sam fakt mieszkania w takim oto prawie niezatapialnym domu najnowszej generacji przemawia za sporą ceną zakupu podobnej ruchomej posiadłości. Na wideo obejrzycie nie ten sam, ale mniejszy i podobny pływający dom. Oceńcie sami czy chcielibyście chociaż spróbować pomieszkać w takim pływającym mieszkanku przez sezon lub dwa.

Źródło: ecofriend

Udostępnij:
Komentarze (0)