Po smartfonach przyszedł czas na telewizory. Chińczycy z Realme szykują SmartTV

Po smartfonach przyszedł czas na telewizory. Chińczycy z Realme szykują SmartTV
05.02.2020 15:50
Smartfonami zagrozili pozycji Xiaomi, teraz biorą się za telewizory
Smartfonami zagrozili pozycji Xiaomi, teraz biorą się za telewizory
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Realme, marka należąca do OPPO, zaczęła podgryzać Xiaomi i inne chińskie firmy na smartfonowym poletku. Wygląda na to, że kolejnym celem jest rynek smart TV. Producent najprawdopodobniej już niedługo pokaże swój pierwszy telewizor.

Francis Wang z Realme potwierdził, że na targach MWC, które odbędą się w lutym w Barcelonie, usłyszymy coś na temat telewizorów od tego chińskiego producenta. Wygląda więc na to, że na rynku stosunkowo niedrogich Smart TV może zrobić się jeszcze ciaśniej.

Realme ze swoimi smartfonami podbiło azjatyckie rynki, głównie Indie i Chiny. Czym? Rzecz jasna konkurencyjną cena. Z czasem urządzenia trafiły do Europy, gdzie również cieszą się coraz większą popularnością. A według krążących pogłosek smartfony Realme pojawią się oficjalnie również w Polsce. Sugeruje to choćby profil na Facebooku.

Możemy spodziewać się, że Realme będzie celować w podobne ceny telewizorów, co Xiaomi. Przypomnijmy, że od jesieni Mi TV dostępne są w Europie. Najdroższy model w przeliczeniu na złotówki kosztuje 1900 zł, a najtańszy - ok. 760 zł. Ceny są więc bardzo atrakcyjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)