Po śmierci mogą przerobić Cię na biżuterię!

Nie wiem jak „zakręconym” powinno się być designerem, aby do głowy przyszedł pomysł stworzenia biżuterii wykonanej z ludzkich prochów i włosów. Nie mniej jednak znalazła się projektantka, która na taki pomysł wpadła!

Po śmierci mogą przerobić Cię na biżuterię!
Artur Starzyk

20.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:15

Nie wiem jak „zakręconym” powinno się być designerem, aby do głowy przyszedł pomysł stworzenia biżuterii wykonanej z ludzkich prochów i włosów. Nie mniej jednak znalazła się projektantka, która na taki pomysł wpadła!

Z pewnością niecodzienna kolekcja Anna Schwamborn przejdzie do historii tylko z jednego powodu. Artystka (umownie ją tak nazwijmy) postanowiła bowiem stworzyć biżuterię z ludzkich włosów oraz chińskiej porcelany wymieszanej z prochami skremowanych ludzkich ciał. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że nie użyła przypadkowych ludzkich szczątków, a posłużyła się zwłokami swoich najbliższych.

Obraz

Anna póki co jest studentką Central St Martins w Londynie, wiec być może profesorowie zmienią jej podejście do świata. Sama projektantka nie uważa swojego „dzieła” za nic nienaturalnego. Wręcz przeciwnie zachęca do utrzymywania w ten sposób psychicznej więzi ze zmarłą osobą.

Obraz

Źródło: www.dezeen.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.