Po śmierci mogą przerobić Cię na biżuterię!

Nie wiem jak „zakręconym” powinno się być designerem, aby do głowy przyszedł pomysł stworzenia biżuterii wykonanej z ludzkich prochów i włosów. Nie mniej jednak znalazła się projektantka, która na taki pomysł wpadła!

Po śmierci mogą przerobić Cię na biżuterię!
Artur Starzyk

Nie wiem jak „zakręconym” powinno się być designerem, aby do głowy przyszedł pomysł stworzenia biżuterii wykonanej z ludzkich prochów i włosów. Nie mniej jednak znalazła się projektantka, która na taki pomysł wpadła!

Z pewnością niecodzienna kolekcja Anna Schwamborn przejdzie do historii tylko z jednego powodu. Artystka (umownie ją tak nazwijmy) postanowiła bowiem stworzyć biżuterię z ludzkich włosów oraz chińskiej porcelany wymieszanej z prochami skremowanych ludzkich ciał. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że nie użyła przypadkowych ludzkich szczątków, a posłużyła się zwłokami swoich najbliższych.

Obraz

Anna póki co jest studentką Central St Martins w Londynie, wiec być może profesorowie zmienią jej podejście do świata. Sama projektantka nie uważa swojego „dzieła” za nic nienaturalnego. Wręcz przeciwnie zachęca do utrzymywania w ten sposób psychicznej więzi ze zmarłą osobą.

Obraz

Źródło: www.dezeen.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.