Podglądaj gwiazdy z mySKY. Multimedialnie.

Podglądaj gwiazdy z mySKY. Multimedialnie.13.04.2007 08:38
Mateusz Gołąb

Nie wiem jak wy, ale miłośnicy gwiazd z pewnością będą zauroczeni najnowszym produktem firmy Meade o nazwie mySKY. Podobno, nawet jeśli zupełnie nie znasz się na gwiazdach i astronomii, to dasz sobie radę z mySKY. Urządzenie to, jest swego rodzaju ekspertem w dziedzinie astronomii. I służy do podglądania gwiazd.

380705909959173020

mySKY dzięki wbudowanemu modułowi GPS ustala kierunek, w którym jest zwrócone. Jak tylko rozpozna na co jest zwrócone, może na nasze żądanie w nowoczesny, multimedialny sposób odtworzyć prezentacje opisujące planety, konstelacje i galaktyki. A zabawy w astronomię może zapewnić na wiele dłuuuugich nocy, bo ma w sobie zaszyte dane 30 tysięcy obiektów niebieskich.

380705909959304092

Jeśli prezentacje będą dla kogoś niewystarczające, może skorzystać z funkcji, która umożliwia połączenie mySKY z teleskopem. Wtedy po wycelowaniu w jakiś punkt na niebie, teleskop obróci się w tym samym kierunku, a obraz zostanie wyświetlony na ekranie LCD o rozdzielczości 480 x 234. Oczywiście jeśli tylko mamy odpowiedni teleskop (luneta dziadka nie nadaje się do tego).

Produkt będzie dostępny w sprzedaży w maju, a 399$ chyba będzie jednak wygórowana kwotą dla pasjonatów astronomii. Nawet tych zupełnie początkujących... A na sam koniec - 5 minutowy filmik z instruktażem, jak mySKY używać trzeba.

Meade mySKY Personal Guide for Sky Exploration

Źródło: Meade

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)