Podpisy graficzne w Gmailu

Podpisy graficzne w Gmailu10.07.2010 15:00
Podpisy graficzne w Gmailu
Przemysław Muszyński

Google poprawiło sygnatury w swojej skrzynce pocztowej. Użytkownicy mogą dodawać podpisy graficzne pod swoimi listami, wzbogacając swoje wizytówki.

Google poprawiło sygnatury w swojej skrzynce pocztowej. Użytkownicy mogą dodawać podpisy graficzne pod swoimi listami, wzbogacając swoje wizytówki.

Przydatność funkcji jest raczej niewielka. Ułatwia jednak spersonalizowanie naszej skrzynki i pozwala dodać sobie sweet obrazeczek pod listem, podobnie jak można to np. zrobić na forach. Grafika ma postać kodu HTML, który dodawany jest za pomocą prostego edytora. Uruchamia się go wchodząc do Ustawień, szukamy zakładki Sygnatura. Nad polem tekstowym dodano kilka przycisków. Dziewiąty od lewej to „dodaj obrazek”.

Szczerze mówiąc trudno mi mówić o użyteczności tej nowości. Wysyłanie maili z wklejonym weń HTML-em od zawsze uważałem za wyraz złego smaku i niezgodne z netykietą zawracanie głowy, choć może to ja jestem starym prykiem, który nie czuje ery Web 2.0. Z drugiej strony: dzieci neo teraz pewnie znajdą się w siódmym niebie.

Ciekawą właściwością Gmailowych sygnatur jest wybór adresów, którym są pokazywane oraz możliwość posiadania licznych podpisów przeznaczonych dla różnych osób. Czyli: co innego dla rodziny, co innego dla ludzi z pracy, inna rzecz dla kumpli, a jeszcze inna dla ludzi z grupy dyskusyjnej o hodowli tęgoryjców.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)