Podróże w czasie po hiszpańsku

Podróże w czasie po hiszpańsku

Podróże w czasie po hiszpańsku
Ireneusz Podsobiński
23.09.2008 14:00

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najlepsze horrory pochodzą aktualnie z Europy. Wśród krajów, które wnoszą swoje trzy grosze, jest Hiszpania z takimi produkcjami jak Sierociniec czy . Być może podobna sytuacja będzie miała w przypadku kina sci-fi. Właśnie ukazał się amerykański zwiastun hiszpańskiego filmu Los Cronocrimenes (Timecrimes), który na różnych festiwalach (Fantastic Fest, Sundance) zbiera bardzo dobre recenzje. Co więcej, Amerykanie szykują już jego remake.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najlepsze horrory pochodzą aktualnie z Europy. Wśród krajów, które wnoszą swoje trzy grosze, jest Hiszpania z takimi produkcjami jak Sierociniec czy [REC]. Być może podobna sytuacja będzie miała w przypadku kina sci-fi. Właśnie ukazał się amerykański zwiastun hiszpańskiego filmu Los Cronocrimenes (Timecrimes), który na różnych festiwalach (Fantastic Fest, Sundance) zbiera bardzo dobre recenzje. Co więcej, Amerykanie szykują już jego remake.

Los Cronocrimenes jest kinowym debiutem hiszpańskiego filmowca, Nacho Vigalondo, który otrzymał nominację do Oscara za krótkometrażówkę 7:35 in the Morning. Film traktuje o czterech tajemniczych sprawach. O mężczyźnie, który niechcący cofa się w czasie i spotyka samego siebie. O nagiej kobiecie w środku lasu. O tajemniczym nieznajomym, którego twarz jest owinięta różowym bandażem. Oraz o niepokojącej posiadłości na szczycie wzgórza. Wszystkie te elementy łączą się w straszliwą zbrodnię.

Amerykanie wynajęli Timothy J. Sextona (Ludzkie dzieci), by napisał scenariusz do remake'u. Reżyser oryginału nie ma nic przeciwko nowej wersji. "Naprawdę chciałbym zobaczyć lepszy film, ponieważ był on moim pierwszym. Nie chcę, by mój pierwszy był 'perfekcyjnym filmem' - gdyby udało im się zrobić coś lepszego, byłoby wspaniale."

380838655688057756
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2008/09/71761013.jpg)

Czy Los Cronocrimenes doczeka się polskiej dystrybucji, ciężko powiedzieć. Premiera amerykańskiego zwiastuna zbiegnie się w czasie z pokazami w limitowanej ilości kin na przełomie 2008 i 2009 roku. Ale skoro dystrybutor Kino Świat zdecydował się na [REC] (podobna furora na festiwalach i szybka decyzja na amerykański remake), to może i w tym przypadku nie będzie inaczej.

Foto: Magnolia Pictures

Źródło: Firstshowing

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)